مدیران خودروعصر اعتبار

عبدالرضا شیخان گفت:

حل موانع تولید سیمان در دوره پسابرجام

عصر ساختمان- دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان این که در دوره پسابرجام بسیاری از موانع تولید برای تولیدکنندگان سیمان حل شده گفت: بخش‌های زیادی از صنعت سیمان کشور از رکود خارج شده اما انتظار صنعت سیمان با اجرایی شدن برجام بالاتر از وضعیت فعلی بوده است.

حل موانع تولید سیمان در دوره پسابرجام
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان، عبدالرضا شیخان در ارتباط با فراز و فرود بازار سیمان در سال 95، اظهار کرد: وضعیت این صنعت با توجه به اجرایی شدن برجام و رفع بسیاری از موانع تولید برای تولیدکنندگان سیمان در بخش‌های زیادی از رکود خارج شده اما انتظار صنعت سیمان با اجرایی شدن برجام بالاتر از وضعیت فعلی بوده است.

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزود: با توجه به وابستگی بالای صنعت سیمان کشور به ساخت و ساز همچنان این صنعت تحت تاثیر رکود در ساخت‌وساز بوده و رونق چشم گیری و قابل انتظار را بدست نیاورده است.

  وی خاطر نشان کرد: علت رکود ساخت‌وساز عدم وجود نقدینگی دردست مردم و کم رمق شدن اشتیاق مردم برای خرید خانه بوده که باعث شده علی رغم تولید انبوه سیمان نتوانست جذب بازار داخلی کشور شود. 

  شیخان با بیان این که تولیدکنندگان از وضعیت بازار در بخش‌های مختلف رضایت دارند، گفت: صنعت سیمان در طول زمان رکود حجم تولید بالایی داشته و توانسته حدود 48 تا 50 میلیون تن در سال تولید سیمان به داخل کشور عرضه کند و این حجم در مقایسه با کشورهای مشابه تولید کننده سیمان رغم مناسبی بوده است.

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، ادامه داد: به علت ظرفیت سازی که در دوران طلایی ساخت‌وساز در کشور صورت گرفته انتظار تولیدکنندگان برای فروش تولیدات را بالا برده نگرانی‌ها از ادامه کم شدن تقاضا در بین تولیدکنندگان بالا رفته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی