عصر اعتبار

رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران در گفت وگو با عصر ساختمان مطرح کرد:

تابستان ۹۶ خروج از رکود حتمی است

عصر ساختمان-به عقیده رییس انبوه سازان استان تهران سال ۹۶ سال خروج از رکود خواهد بود. دلایل و عوامل زیادی در این امر تاثیر گذار خواهد بود که جزییات آن را در متن ذیل می خوانید:

تابستان ۹۶ خروج از رکود حتمی است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان»، حسن محتشم با تاکید بر اینکه رونق در باز ار مسکن زمانی اتفاق می افتد که تقاضا افزایش پیدا کند گفت: با توجه به اینکه سه سال  است رکود صنعت ساختمان و حوزه مسکن را در بر گرفته است و اگروارد چهارمین سال بشویم با مشکلات عدیده ایی مواجه می شویم ،از این رو دولت و فعالان این بخش تصمیم های موثرتری درباب خروج ازرکود گرفته اند تا عرضه را با تقاضادر این بخش متناسب کنند.
  وی با اشاره به سیاست های انقباضی دولت در بخش مسکن افزود: دولت در سه سال گذشته برای مهارتورم سیاست¬های انقباضی را اعمال کرده است که تاثیر مستقیمی بر قیمت ها گذاشته و در سال آینده تاثیرات آن مشهود تر خواهد بود.
  محتشم در ادامه به ورود سرمایه گذاران خارجی به این بخش اشاره کرد و گفت: مذاکرات بسیار خوبی با شرکت های سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته است که مراودات آنها را با بخش خصوصی در کشور تقویت می کند و این اتفاق بسیار خوشایند کمک زیادی به افزایش خرید و فروش در بخش ساختمانی می کند.
  رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران تابستان سال آینده را زمان خروج ازرکودعنوان کرد و ادامه داد: با در نظر گرفتن مواردی که ذکر کردم تابستان سال آینده رونق در حوزه مسکن همراه با افزایش قیمت با شیب ملایم خواهیم داشت.
  وی به دلایل این افزایش قیمت اشاره کرد وادامه داد: سال آینده هم همچون سال های گذشته افزایش بودجه در دولت خواهیم داشت که در پی آن بسیاری از کالاها افزایش قیمت خواهند داشت، طبیعتا نمیتوان انتظار داشت که تمام کالا ها گران شود و قیمت مسکن تغییری پیدا نکند.
  حسن محتشم در ادامه به میزان عرضه و تقاضا در این حوزه اشاره کرد و افزود: میزان عرضه و تقاضا در مناطق مختلف متفاوت است، به طوری که شاهد آن هستیم که در مناطق شمالی تهران تعداد ساخت خانه بسیارزیاد است که دلیل آن هم لوکس بودن و قیمت بالای خانه ها است. این اتفاق باعث شده خانه های خالی زیادی در آن منطقه ایجاد شده و سرمایه سازندگان در بخش شمالی شهر بلوکه شود، متعاقبا در پایین شهر به واسطه ارزانی قیمت خانه تقاضا بسیارزیاد است و درمقابل خانه های متراژ پایین کمتر از مقدارمورد نیازاست.
  وی تقاضا را در این بخش باالقوه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تقاضا در این بخش بالقوه است که اگر بالافعل شود این تعداد واحد مسکونی پاسخگوی نیاز مردم را نخواهد داد و به تبع ، عدم تعادل را در این بخش خواهیم دید.
  محتشم با اشاره به آماری که وزارت راه و شهرسازی منتشر کرده افزود: طبق آماری که وزارت راه وشهرسازی منتشر کرده کشور سالانه نیاز به تولید یک میلیون واحد مسکونی دارد تا بتواند پاسخگوی نیاز متقاضیان مسکن باشد. لازم به ذکر است تا به حال در کشور این تعداد تولید مسکن را نداشتیم و برای تحقق این امر برنامه ریزی کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۴ روز پیش
  آرشیو