عصر اعتبار

تسهیل سفرهای نوروزی به شمال کشور با افتتاح ۵ هزار و ۸۷۰ متر تونل

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر افتتاح نزدیک به ۶ هزار متر تونل در این محور‌ها اظهار داشت:‌ تونل آبشار در محور هزار به طول هزار و ۱۰۰ متر که هفته گذشته به بهره‌برداری رسید نقش موثری در روان‌سازی ترافیک در این محور دارد

تسهیل سفرهای نوروزی به شمال کشور با افتتاح ۵ هزار و ۸۷۰ متر تونل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیراله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت: تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی در مسیرهالی منتهی به شمال کشور، باند دوم بزرگراه فیروزکوه- قائم‌شهر به طول 40 کیلومتر و آزادراه منجیل- رودبار به طول 7.5 کیلومتر رفت و برگشت به بهره‌برداری می‌رسد.
  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر افتتاح نزدیک به 6 هزار متر تونل در این محور‌ها اظهار داشت:‌ تونل آبشار در محور هزار به طول هزار و 100 متر  که هفته گذشته به بهره‌برداری رسید نقش موثری در روان‌سازی ترافیک در این محور  دارد.
  وی افزود: این تونل در گردنه آبشار واقع شده است و به علت سرمای شدید منطقه، حجم بالای آب‌های روان و سختی کار  در مناطق کوهستانی یکی از نمونه‌های مثال زدنی است که با رعایت کلیه اصول و قواعد مهندسی و اجرای لایه‌های آب‌بند و سیستم‌های زه‌کشی در جداره و کف تونل به سرانجام رسید.
  خادمی افتتاح باند دوم بزرگراه فیروزکوه- قائم‌شهر  را یکی دیگر از اقدامات مهم در روان‌سازی ترافیک نوروزی عنوان کرد و  خاطر نشان ساخت: این محور استان‌های جنوبی  و مرکزی را از طریق تهران به استان‌ مازندران و شمال‌شرق کشور متصل می‌کند و به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری، این استان‌ها همواره مقصد سفر هموطنان است.  به طور میانگین روزانه17 هزار خودرو و در ایام تعطیل 35 هزار خودرو از این مسیر تردد می‌کنند.
  وی در خصوص تونل‌های احداث شده در این محور گفت:‌ در این مسیر 40 کیلومتری  سه دستگاه تونل به طول هزار و 570 متر حفر شده است و با در نظرگرفتن آبدار  و ناهمگون بودن جنس خاک و نوع سنگ‌های رشته کوه البرز  احداث آن یکی  دیگر از دستاوردهای مهندسان کشور در حوزه زیرساخت‌های حمل و نقل است.
  خادمی افزود: تاکنون 144 کیلومتر از محور  تهران- فیروزکوه- قائم‌شهر به بهره‌برداری رسیده است و با افتتاح 40 کیلومتر دیگر آن در محدوده پل‌سفید- قائم‌شهر ظرفیت در این محور افزایش می‌یابد و سالانه 1 میلیون و 500 هزار لیر نیز در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.
  معاون وزیر راه و شهرسازی آزادراه منجیل- رودبار را یکی دیگر از پروژه‌های اولویت‌دار منتهی به شمال کشور دانست و گفت:‌ محور قزوین- رشت به طول 127 کیلومتر  در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده است و آزادراه منجیل- رودبار به طول 11کیلومتر در ادامه آن موجب گشایش گلوگاه ترافیکی منطقه می‌شود.
  وی از بهره‌برداری قسمت اول این آزادراه به طول 3.2 کیلومتر خبر داد و بیان داشت:‌ این بخش از مسیر یکی از سخت‌ترین، فنی‌ترین و تخصصی‌‌ترین پروژه‌های اجرا شده در کشور است  که دارای 5 دستگاه تونل به طول 3 هزار و 200 متر و 534 متر پل است که در عرض یک سال و نیم احداث شده است.
  خادمی افزود:‌ حفاری 5 دستگاه تونل به طول 3 هزار و 200 متردر این قطعه با شرایط توپوگرافی خاص مناطق شمالی کشور در کمتر از یک سال رکوردی بی نظیر در ساخت پروژه های عمرانی کشور به حساب می‌آید.
  مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور حفاری این تونل‌ها را به طور همزمان اقدام مهمی دانست و اظهار داشت:  این تونل‌ها با رعایت کامل نکات ایمنی ساخته شده است و سیستم روشنایی و علایم الکترونیکی آن کامل است.
  وی اظهار امیدواری کرد تا هموطنان در ایام نوروز به سلامت سفر خود را به پایان برسانند و در عبور از محورهای ساخته شده از عملکرد وزارت راه و شهرسازی رضایت داشته باشند

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو