عصر اعتبار

معاون اول رئیس‌جمهور خواستار شد:

وزارت راه دنبال تکمیل سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در همه استان‌ها باشد

عصر ساختمان- معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید سامانه هوشمند ثبت تخلفات حمل و نقل در بخش ریلی و دریایی هم اجرا شود، گفت: وزارت راه اجرای سامانه‌های هوشمند جاده‌ای را در تمام راه‌های کشور همه‌گیر کند.

وزارت راه دنبال تکمیل سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در همه استان‌ها باشد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری در مراسم بهره‌برداری از 527 دستگاه سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده‌ای، اظهار داشت: کاهش تلفات سوانح رانندگی از 27 هزار نفر در سال به 16 هزار نفر در سال رقم قابل‌توجهی است، اما همین رقم 16 هزار نفر کشته در سوانح رانندگی هم رقم بالایی است.

  وی ادامه داد: این حجم بالای تلفات در سوانح رانندگی اخطاری است مبنی بر اینکه باید از همه ابزارها استفاده کنیم تا میزان سوانح و جان باختن افراد در تصادفات کاهش یابد.

  وی استفاده از ابزارهای هوشمند برای کاهش سوانح رانندگی را امری غیرقابل اجتناب دانست و گفت: مردم باید بدانند که عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بیش از آنکه به کسی آسیب برساند، در گام اول به آنها آسیب می‌رساند.

  معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: حضور پلیس برای اعمال قانون و جلوگیری از اقدامات پیشگیرانه در جاده‌ها ضروری است و نصب سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات حمل و نقل خود کمک بزرگی برای پلیس در راستای نظارت بر عملکرد راننده‌ها در جاده، شناسایی متخلفان و معرفی نقاط پرحادثه است.

  معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: همچنین وزارت راه و شهرسازی باید تقسیمات مدیریتی برای کاهش سوانح رانندگی اتخاذ کند. ما نیازمند آن هستیم که این سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات حمل و نقل در همه محورهای مواصلاتی کشور نصب شود.

  جهانگیری اظهار داشت: نیازمند به این هستیم که دولت الکترونیک در همه بخش‌ها و خدمات استقرار یابد؛ باید تلاش کنیم که سامانه‌های هوشمند زودتر در جاده‌ها تکمیل شود و استان‌های دیگر نیز به این سامانه بپیوندند.

  معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: امیدواریم بخش‌های دیگر حمل و نقل نظیر ریل و بندر نیز به این سامانه‌های هوشمند مجهز شوند و حمل و نقل کشور از شرایط بهتری برخوردار شود.

  جهانگیری بیان کرد: در آستانه سفرهای نوروزی هستیم و از مردم می‌خواهیم در راستای سلامتی خود و خانواده، مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو