عصر اعتبار

توضیحات کمیته امداد در مورد خانه سپهبد امیراحمدی

عصر ساختمان- کمیته امداد با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص مزایده خانه "سپهبد امیراحمدی" توسط این نهاد، توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات کمیته امداد در مورد خانه سپهبد امیراحمدی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه‌ آمده است: «پیرو انتشار خبر "کمیته امداد، یک خانه قجری در تهران را به مزایده گذاشت" در برخی از رسانه‌ها ذکر چند نکته جهت تنویر افکار عمومی ضروری است.

  نخست آنکه با توجه به هبه و واگذاری تعداد قابل توجهی از املاک و مستغلات در سراسر کشور توسط مردم نیکوکار و در برخی موارد واگذاری املاک بلاتصرف از سوی محاکم قضایی و حاکم شرع به کمیته امداد امام (ره) با هدف بهره برداری جهت رفع نیازمندی های مستمندان و مستضعفان، کمیته امداد نسبت به فروش و تبدیل به احسن این  ساختمان ها برای تامین مسکن نیازمندان، رفع مشکلات ایتام و ... بر اساس ماموریت ذاتی خود اقدام می‌کند.

    دوم آنکه هزینه بالای نگهداری اینگونه ساختمان های بدون استفاده و پرداخت حقوق به نگهبانان عملا باعث تحمیل هزینه های مازاد به کمیته امداد می شود و این در حالیست که این ساختمان ها با هدف کمک به محرومان به کمیته امداد واگذار شده است . بر همین اساس کمیته امداد تلاش کرده در طول دو سال اخیر نسبت به فروش ساختمانهای بدون استفاده و یا ساختمان هایی که استفاده کامل از آن ها نمی شود و نیز تعیین تکلیف اموال و املاکی که امکان استفاده و درآمدزایی از آنها وجود ندارد،اقدام کند.

  سوم آنکه با توجه به ارزش تاریخی خانه سپهبد امیراحمدی به عنوان یک اثر فرهنگی و ضرورت صیانت از میراث فرهنگی و آثار تاریخی، کمیته امداد برنامه ای برای ساخت و ساز و دخل و تصرف در این ساختمان نداشته و درصدد است تا با انجام تشریفات قانونی نسبت به فروش آن به علاقمندان و خریداران ساختمان های تاریخی و فرهنگی اقدام نماید.آنچه مسلم است در صورت وجود هرگونه برنامه ساخت و ساز برای ملک مذکور نیازی به اعلان عمومی  و شفاف مزایده فروش پلاک مورد نظر نبود .شایسته ذکر است با توجه به رسالت و ماموریتهای ذاتی سازمان میراث فرهنگی و  نیز در صورت علاقمندی دیگر دستگاهها نظیر شهرداری تهران جهت خرید آثار تاریخی و فرهنگی شهری ،کمیته امداد آمادگی خود را جهت فروش ساختمان مذکور با شرایط مناسب به متقاضیان  و تبدیل آنها به موزه،فرهنگسرا و دیگر کاربری های فرهنگی اعلام می دارد.  

    در پایان ضمن تشکر از حساسیت رسانه ها و اصحاب جراید نسبت به حفظ و نگهداشت آثار و ابنیه فرهنگی و تاریخی کشور، اعلام می نماید حسب دستورصریح رئیس کمیته امداد ،هرگونه ساخت و ساز و تصرف در معدود ساختمانهای واجد ارزش فرهنگی در اختیار کمیته امداد ممنوع است».

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو