عصر اعتبار

۷ طبقه دیدنی زیر پای میدان ولیعصر

عصر ساختمان- تعدادی از هنرمندان خانه سینما از مراحل آماده‌سازی پلازای ولیعصر بازدید کردند.

۷ طبقه دیدنی زیر پای میدان ولیعصر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از همشهری آنلاین، این مجموعه‌ قرار است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد تا نبض یکی از مهم‌ترین میدان‌های پایتخت بر مدار فرهنگ بزند. در این بازدید برخی هنرمندان ازجمله آتیلا پسیانی، سیروس الوند، حبیب دهقان، رضا ناجی، افسانه بایگان، فریبا کوثری، مهتاب کرامتی، مجید قناد، کمند امیرسلیمانی و نوید محمدزاده حضور داشتند.

  مازیار حسینی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران در‌باره این مجموعه گفت: تمام تلاش‌مان را انجام خواهیم داد که این پلازا هر چه سریع‌تر و تا پیش از نوروز آماده شود و در اختیار مردم قرار گیرد. متأسفانه طی سال‌های گذشته شهرمان خودرو‌محور شده بود و باید با انجام کارهای مختلف تهران را به سمت شهر انسان‌محور سوق دهیم و مردم باید به این‌ باور برسند که به جای استفاده از وسایل حمل‌ونقل شخصی از دوچرخه، وسایل حمل‌ونقل عمومی و یا حتی به جای استفاده از خودرو پیاده‌روی کنند.

  وی مأموریت‌های شهرداری تهران در امر حمل‌ونقل را فراهم‌کردن حمل‌ونقل پاک از یک سو و انسان‌محور کردن حرکت در معابر شهری عنوان کرد و گفت: مترو ستون فقرات حمل‌ونقل است و باید در کنار آن از سایر مدهای حمل‌ونقل همچون تاکسی و اتوبوس استفاده کنیم. 80درصد آلودگی هوا متعلق به وسایل حمل‌ونقل است که در این میان 40درصد آلودگی تنها متعلق به 10درصد خودروهاست که باید با سرعت نسبت به حل و رفع این چالش‌ها و منابع عمده آلایندگی اقدام کنیم.

  وی با اشاره به ویژگی‌های زیباشناختی و معماری این پلازا افزود: به غیر از مباحث فنی ما باید با تغییر نوع معماری، فضا را برای ورود مردم به این پلازا جذاب‌تر می‌کردیم و بر همین اساس سعی کردیم با الهام از معماری ایرانی اسلامی فضا را آماده‌تر کنیم. وی با بیان اینکه کف این پلازا با آجر که یکی از قدیمی‌ترین نمادهای معماری ایرانی است پوشانده و قرنیزهای دور این پلازا نیز منبعث از نام حضرت ولیعصر(عج) است، ادامه داد: به‌زودی مسابقه‌ای نیز برای طراحی المان و نماد این پلازا برگزار خواهد شد که مردمی که از بیرون به این میدان نگاه می‌کنند، متوجه خاص و شاخص‌بودن آن شوند.

      فریبا کوثری: امیدوارم آنطور که باید از این پاتوق فرهنگی به نحو احسن استفاده شود. ایده، ایده بسیار خوبی است اما ما از فضاهای شهری خوب استفاده نمی‌کنیم. این پلازا از نظر فرهنگی فرصت بسیار خوب و مفیدی است. ‌ امروز متوجه شدم که چه فضای مفیدی در این پشت وجود دارد.

      فاطمه گودرزی: امیدوارم در پروژه پلازا از نمادهای اسلامی ایرانی به شکلی استفاده شود که از بیرون به‌عنوان نمادی برای شهر تهران دیده شود. در این راه هرچه نماد قدیمی و سنتی‌تر باشد، بی‌شک زیبا‌تر است. به‌نظر من شهر ما به چنین نمادهایی برای ارتقای فرهنگ نیاز مبرم دارد.

      رضا ناجی: به‌نظر من پروژه پلازای میدان ولیعصر فضای بسیار عالی در شهر است. به‌عنوان یک هنرمند باید بگویم که اگر این پروژه با همه امکانات شهری لازم افتتاح شود، می‌تواند انتظارات فرهنگی بسیاری را پاسخگو باشد. می‌دانید که این طرح 7طبقه است و حتما باید‌ پله‌های برقی در آن نصب شود.

      مشخصات طرح

  حجم‌خاکبرداری:
  170هزار مترمکعب

      بتن‌ریزی:

  66هزار مترمکعب
  تعداد پله‌های برقی:
  45دستگاه

      تعداد طبقات: 7

  عمق پلازا: 37متر

      زیربنا:

  42هزار مترمربع

      دسترسی‌ها:

  از 4گوشه میدان

      خطوط مترو‌:

  3و 6

      فضای فرهنگی:

  3هزار مترمربع

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو