مدیران خودروعصر اعتبار

فرماندار بردسیر اعلام کرد:

آبگرفتگی بیش از ۷۰۰ منزل مسکونی در بردسیر

عصر ساختمان- فرماندار شهرستان بردسیر با اشاره به بازدید صبح امروز جانشین ستاد بحران استان کرمان از خسارات سیل در شهر بردسیر گفت: خسارت سیل در شهر بردسیر جدی است.

آبگرفتگی بیش از ۷۰۰ منزل مسکونی در بردسیر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، مجید نجف‌پور  اظهار‌ داشت: گزارش کاملی از خسارت سیل در شهرستان بردسیر صبح امروز در جلسه ستاد بحران استان کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، ارائه شده است.

  وی با اشاره به اینکه بعد از جلسه به اتفاق سیف‌اللهی جانشین ستاد بحران استان کرمان از شهر بردسیر و نقاط سیل‌زده بازدید شد گفت: در این بازیدها مشاهده شد که خسارت سیل در شهر بردسیر جدی است.

  فرماندار شهرستان بردسیر با بیان اینکه دو هزار و 500 خانوار در بردسیر متاثر از سیل هستند افزود: آب به منازل حدود 700 خانواده وارد شده و 300 واحد مسکونی خسارت جدی دیده‌اند.

  وی از امدادرسانی و ارزیابی 20 تیم هلال احمر در بردسیر خبر داد و خاطر‌نشان کرد: جلسه ستاد بحران شهرستان بردسیر نیز ظهر امروز با حضور جانشین ستاد بحران استان کرمان برگزار و مقرر شد که فرمی برای مستند‌سازی خسارات وارده به هر منزل مسکونی تهیه شود.

  نجف‌پور با بیان اینکه از محل بند خاکی حنیفه که تخریب شده بود و باعث آبگرفتگی بردسیر شد نیز بازدید بعمل آمد گفت: در این بازدید مقرر شد اداره جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای با انجام کار مطالعاتی برای احداث بند و یا سد اقدام کنند تا در موارد مشابه خسارت دیگری به وجود نیاید.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر آب از  سطح شهر کاملا تخلیه شده است افزود: البته در بعضی خانه‌های قدیمی هنوز آب وجود دارد که از دیروز با پمپ و لجنکش، تخلیه آب انجام می‌شود.

  فرماندار شهرستان بردسیر با بیان اینکه شهرداری بردسیر کار پاکسازی شهر را در دستور کار دارد تصریح کرد: کارخانه‌های بخش خصوصی اطراف شهر بردسیر نیز در این کار همکاری دارند.

  وی با اشاره به اینکه مدارس شهر بردسیر فردا باز است گفت: البته حدود دو مدرسه دچار آبگرفتگی شده بودند که تا آخر شب تخلیه کامل می‌شوند.

  نجف پور با بیان اینکه مجتمع فرهنگیان و مدارس شبانه‌روزی بردسیر برای اسکان مردم سیل‌زده تجهیز شدند و آمادگی کامل برای اسکان آنها را داریم افزود: مردم ترجیح می‌دهند تا در منازل اقوام سکونت کنند و استقبالی از این سکونتگاه‌ها نشده است.

  علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان نیز فردا 2 اسفند‌ماه جاری در سفر به بردسیر از مناطق سیل‌زده شهرستان بردسیر بازدید می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی