مدیران خودروعصر اعتبار

نصب روکش‌های ضدحریق در ساختمان‌های تهران

عصر ساختمان- معاون شهردار تهران گفت : با اجرای راهکارهای فنی صحیح توسط متخصصان که در قانون به صراحت به آن اشاره شده است می توان ازحوادثی مانند پلاسکو جلوگیری کرد.

نصب روکش‌های ضدحریق در ساختمان‌های تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مازیار حسینی با اشاره به قوانین روشن درباره بهسازی ساختمان های فرسوده شهر تهران گفت :درمبحث 22 مقررات ملی ساختمان به شکل روشن و واضح به ایمن سازی ساختمان های قدیمی اشاره و تاکید شده است.

  وی با تشریح مسئولیت های افراد و نهادها در این باره افزود:در حقیقت هیات امنا وهیات مدیره ساختمان ها مسئولیت مهمی درارتباط با ایمنی ساختمان ها را برعهده دارند .همچنین نظام مهندسی نیز باید با اعزام بازرسان حقیقی وحقوقی ایمنی ساختمان فرسوده را کنترل کند.

  وی با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه ایمنی ساختمان های فرسوده و قدیمی در برابر آتش دشوار نبوده و کاملا قابل الاجراست ،گفت : در حال حاضر مواد ضد حریقی وجود دارد که با استفاده از آن می توان مقاومت سازه های فلزی را در برابرآتش را افزایش داد . این روکش ها را می توان بعد از ساخت اولیه در ساختمان به کار برد، بنابراین استفاده و به کارگیری روکش‌های ضد حریق در ساختمان های فرسوده ضروری و قابل الاجراست .

  وی تاکید کرد: مسلما بهسازی ساختمان های فرسوده و تامین ایمنی ساختمان در برابر آتش نقش مهمی درجلوگیری از فروریزش و تخریب پیش رونده ساختمان های قدیمی درهنگام آتش سوزی دارد.
  به گفته معاون شهردار تهران، می توان با سلسله اقدامات ایمنی و تخصصی می توان ضریب امنیت ساختمان های فرسوده دربرابر آتش را حفظ کرد واز تکرار حادثه ساختمان پلاسکو جلوگیری کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی