مدیران خودروعصر اعتبار

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران هشدار داد:

مسکوت ماندن لایحه ساماندهی بازار در میراث فرهنگی/بازار تهران ناایمن است

عصر ساختمان- مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران با اشاره به اینکه مهمترین چالش در تهران بحث ایمنی بازار است، گفت: لایحه ساماندهی بازار ۲ سال است به میراث فرهنگی ارسال شده ولی این لایحه همچنان مسکوت مانده و کسی توجهی به آن نکرده است.

مسکوت ماندن لایحه ساماندهی بازار در میراث فرهنگی/بازار تهران ناایمن است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از فارس، محمد باقر خسروی با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: این ساختمان ایمن نبود و بحث ناایمن بودن ساختمان ها در تهران بسیار با اهمیت است.

  وی به بحث ایمنی بناهای تاریخی اشاره کرد و گفت: بر اساس مقررات ملی ساختمان مسئولیت ایمنی بناهای تاریخی شهر تهران با سازمان میراث فرهنگی است.

  مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران گفت: باید بر اساس مقرارت ملی ساختمان بحث آتش نشانی و غیره در این بناها دیده شود.

  خسروی با تاکید بر این موضوع که مهمترین چالش در تهران بحث ایمنی بازار است، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 5 بحث ساماندهی بازار تهران مطرح شده است.

  وی ادامه داد: لایحه ساماندهی بازار تهران را 2 سال است برای سازمان میراث فرهنگی ارسال کرده ایم ولی این لایحه مسکوت مانده و کسی توجهی به آن نکرده است.

  مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران بیان کرد: اگر خدای نکرده در بازار تهران حریقی رخ دهد شرایط از پلاسکو صدها بار بدتر خواهد بود.

  وی با تاکید بر این موضوع که ایمنی بازار بسیار ضعیف است، گفت: باید هر چه سریعتر امکان تاریخی را ایمن کرد.

  خسروی در ادامه گفت: در خصوص ناایمن بود پلاسکو شهرداری تهران بارها اخطار داده بود ولی توجهی به این موضوع نشد.

  مدیر بافت و بناهای تاریخی شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: متولی مباحث تاریخی سازمان میراث فرهنگی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی