عصر اعتبار

اجاره بهای مسکن در بجنورد تاپایان امسال افزایش پیدا نمی کند

عصر ساختمان- رییس اتحادیه مشاوران املاک بجنورد گفت: پیش بینی می شود میزان اجاره بهای مسکن تا پایان امسال در این استان افزایش نداشته باشد.

اجاره بهای مسکن در بجنورد تاپایان امسال افزایش پیدا نمی کند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا ، جلیل محمدزاده اظهار داشت: با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن پیش بینی شود افزایش قیمتی در اجاره بهای مسکن رخ ندهد و اجاره بهای مسکن افزایش محسوسی نداشته باشد.
  وی افزود: اجاره بهای مسکن امسال نسبت به پارسال افزایش محسوسی نداشته اما، اجاره بهای املاک تجاری در این شهر افزایش داشته است.
  وی تصریح کرد: اجاره بهای املاک تجاری امسال در مقایسه با سال گذشته 10 تا 15 درصد رشد داشته است.
  رییس اتحادیه مشاوران املاک بجنورد خاطرنشان کرد: میزان اجاره بهای مسکن در شهر بجنورد در مقایسه با سایر شهرها قیمت های مناسبی است اما از آنجایی که میازن درآمد مردم در این شهر و استان پایین است، این ارقام برای مردم بالا است و توان پرداخت ندارند.
  محمدزاده با بیان اینکه میزان اجاره بها در هسته مرکزی بجنورد با نقاط مختلف حاشیه شهر یکسان است گفت: این در حالی است که انتظار می رود اجاره بهای مسکن در حاشیه شهر به نسبت قیمت ها در هسته مرکزی شهر پایین تر باشد اما میزان افزایش اجاره بها در حواشی شهر در این سال ها بیش از هسته مرکزی شهر بوده است.
  وی علت افزایش قیمت اجاره بهای مسکن در حاشیه شهر را تقاضای زیاد در این نقاط عنوان کرد و افزود: افزایش مهاجرت ها و سکونت در نقاط حاشیه ای سبب شده تا تقاضا برای مسکن در این نقاط بیشتر شود و به همین میزان هم میزان اجاره بها نیز افزایش یافته است.
  وی در باره تاثیرگذاری مسکن مهر در کاهش قیمت اجاره بهای مسکن گفت: مسکن مهر نیز تاکنون نتوانسته است قیمت ها را مهار کند، اگر مسکن مهر زودتر به متقاضیان تحویل داده شود شاید بتواند بخشی از افزایش قیمت در حاشیه شهر را کنترل کند.
  محمدزاده با اشاره به اینکه گلستان شهر مورد استقبال مستاجران قرار نگرفته است اظهار داشت: دوری مسافت گلستان شهر که با هزینه های بالای رفت و آمد همراه می شود، سبب شده مستاجران، سکونت در حاشیه شهر را بر سکونت در این مجموعه مسکونی ترجیح دهند.
  رییس اتحادیه مشاوران املاک بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امسال بیشتر قراردادها به صورت تمدید منعقد شده است و این نشان از توافق میان مستاجر و موجر دارد البته برخی از آن ها هم به علت اینکه هزینه های حق کمیسیون دفاتر مشاور املاک را پرداخت نکنند برای تنظیم قرارداد به دفاتر مراجعه نمی کنند و به صورت توافقی، اقدام به اجاره ملک خود می کنند.
  وی افزود: از مستاجران و موجران درخواست می شود برای تنطیم قرارد داد حتما به دفاتر املاک دارای پروانه مراجعه کنند تا بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
  وی اظهار داشت: برخی از افراد اقدام به دریافت پروانه فعالیت برای مشاوران املاک می کنند اما پس از مدتی به علت نداشتن صرفه اقتصادی، فعالیت خود را ادامه نمی دهند و یا بعضا نسبت به تمدید پرانه اقدام نمی کنند از این رو مشتریان دچار سرگردانی و مشکل می شوند.
  وی تاکید کرد: موجران و مستاجران نسبت به این که مشاور املاک محل ثابتی برای دفتر خود دارد اطمینان حاصل کنند و برای انعقاد قرار داد، به دفاتر دارای پروانه فعالیت مراجعه کنند.
  استان خراسان شمالی 940 هزار نفر جمعیت دارد که بیشترین تمرکز جمعیت در شهرهای بجنورد، شیروان و اسفراین است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۸ ساعت پیش
  آرشیو