عصر اعتبار

معاون استاندار مرکزی:

نظارت بر ارتقای کیفی سازه‌های ساختمانی در استان مرکزی افزایش می‌یابد

عصر ساختمان- معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: نظارت بر ارتقای کیفی سازه‌های ساختمانی در استان مرکزی افزایش می‌یابد.

نظارت بر ارتقای کیفی سازه‌های ساختمانی در استان مرکزی افزایش می‌یابد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، عزیز فیلی ظهر امروز در نشستی با انبوه‌سازان ساختمانی استان مرکزی اظهار داشت: صنعت ساختمان در کشور و جوامع بشری از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا با توسعه فضاهای شهری و کلانشهرها باید به توسعه شهری و صنعت ساخت‌وساز بپردازیم.

  وی افزود: انبوه‌سازان می‌توانند نقش موثری در اجرائی شدن طرح‌های تفصیلی، جامع شهری و هادی شهری داشته باشند و با دخالت بخش انبوه‌سازان در پیشبری پروژه‌ها نقش و جایگاه این حوزه در افکار عمومی تبیین می‌شود زیرا افکار عمومی با نقش انبوه‌سازان در پیشرفت جامعه مسکن و ساختمانی آشنا نیست.

  معاون عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: دولت معتقد است که حوزه مسکن نیازمند تحرک‌بخشی بوده و تصمیم دارد که تا پایان امسال و اوایل سال آینده این تصمیم را به مرحله اجرا برساند و این حوزه را به سمت پیشرفت و تحرک پیش ببرد زیرا بخش عمده‌ای از جامعه به این صنعت وابسته است.

  معاون عمرانی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: معتقدیم که کادر فعال این حوزه باید شاکله از نیروهای استانی و بومی باشد و اعتراف می‌کنیم که استان مرکزی دارای شرکت‌ها و ظرفیت‌های بسیار توانمندی در این حوزه است و این مجموعه‌ها نیازمند حمایت و جایگزینی پیمانکاران دولتی و غیربومی هستند.

  فیلی بیان کرد: افرادی که وظیفه اجرائی پروژه‌های انبوه را دارند باید در صحنه حاضر و در جایگاه خود فعالیت داشته باشند و سپردن پروژه‌های انبوه به این افراد سبب کمبود کار برای مهندسان فعال در این عرصه می‌شود.

  وی افزود: حوزه عمرانی استان مرکزی کمیته‌ای با حضور دادستان، استانداری، راه‌وشهرسازی و سایر ارگان‌های مربوطه به این عرصه تشکیل داده تا معضلات موجود در این حوزه مورد بررسی قرار گیرد، همچنین سازمان راه‌وشهرسازی را مکلف کرده‌ایم که در هنگام صدور پروانه مجریان و پیمانکاران را از یکدیگر تفکیک کند.

  فیلی عنوان کرد: موظفیم که در راستای ارتقای کیفی ساختار سازه‌ها نهایت دقت را داشته باشیم تا وارث شهری باشیم که بر مبنای المان‌های شهری بنا شده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو