مدیران خودروعصر اعتبار

توافق شهرداری و میراث فرهنگی؛

زیرگذر چهارراه گلوبندک با رعایت نکات فنی و منظری اجرا می‌شود

عصر ساختمان- طرح ساخت زیرگذر چهارراه گلوبندک واقع در حریم کاخ گلستان با رعایت تمامی نکات فنی و معماری مورد موافقت قرار گرفت.

زیرگذر چهارراه گلوبندک با رعایت نکات فنی و منظری اجرا می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از میزان، طرح زیرگذر چهارراه گلوبندک امروز در نشستی با حضور شورای فنی استان تهران، شورای تخصصی و با توضیحات مشاور طرح و قائم‌مقام شهرداری منطقه 12 با حذف هرگونه مستحدثات در محوطه بیرونی محل اجرای طرح مورد موافقت قرار گرفت.

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در این جلسه تخصصی قرار شد با توجه به اهمیت موضوع و اجرای دسترسی مناسب و آسان برای مردم و مراجعه‌کنندگان از طریق مترو، تسهیل رفت‌وآمدها و پیاده محور کردن مسیرهای منتهی به بازار و ایستگاه‌های مترو با حذف پوشش روی راه‌پله همچون کیوسک که نمود بیرونی دارد صورت گیرد.

وی با تأکید بر اجرای طرح با رعایت نکات ایمنی، فنی و منظری ادامه داد: قرار است در فرایند اجرای طرح گروه باستان‌شناسی استان تهران و کاخ گلستان به‌طور مستمر حضورداشته و گزارش روزانه پایش را به میراث فرهنگی استان تهران و اداره کل پایگاه‌ها ارسال کنند. تا کل عملیات مستندسازی در آرشیو نگهداری شود.

در این نشست همچنین مشاور طرح به ارائه و توضیحات فنی و لزوم اجرای طرح زیرگذر که بخشی از آن در سنوات قبل اجراشده بود و اجرای دسترسی ضلع غربی و راه‌پله‌های منتهی به آن و سایر نکات فنی پرداخت.

این زیرگذر دقیقاً از زیر ایستگاه مترو گلوبندک که پیشتر احداث شده عبور می‌کند و دسترسی مراجعه کنندگان به مترو در ضلع غربی را تسهیل می‌کند.

برچسب ها
پورسعیدخلیلی