مدیران خودروعصر اعتبار

نجات ۵ تن از حریق منزل مسکونی

عصر ساختمان- سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات ۵ تن از ساکنان یک ساختمان مسکونی در پی وقوع حریق خبر داد.

نجات ۵ تن از حریق منزل مسکونی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، سیدجلال ملکی  در این باره گفت: در ساعت 21:38 دیشب وقوع یک مورد آتش‌سوزی در یک واحد مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه نردبام، بالابر و تشک نجات به محل حادثه واقع در مشیریه خیابان اسکندری اعزام کرد.

وی با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل، مشاهده شد که حریق در واحدی 80 متری در طبقه دوم یک ساختمان 5 طبقه مسکونی رخ داده و شعله‌های آتش در حال سرایت به واحدهای دیگر است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه دود زیادی در پی این حریق طبقات ساختمان را در بر گرفته بود، گفت: آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات نجات و اطفای حریق را به طور همزمان را آغاز کرده و یک گروه از آتش‌نشانان زن و مردی 25 و 45 ساله را که در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند، خارج کرده و در حالی که دچار سوختگی شده بودند، برای درمان و انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس تحویل دادند.

ملکی افزود: همچنین سه تن دیگر از ساکنان این ساختمان که در میان آنها کودک 4 ماهه قرار داشت، توسط آتش‌نشانان از دیگر طبقات نجات داده شده و به محل امن انتقال داده شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: همزمان گروه دیگر نیز اقدام به مهار و اطفای کامل حریق کرده و موفق شدند دقایقی بعد شعله‌های آتش را به طور کامل اطفا کنند.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در حال بررسی گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و تخلیه دود در ساعت 22:41 به عملیات خود خاتمه دادند.

برچسب ها
پورسعیدخلیلی