عصر اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان:

پروژه مسکن مهر استان اصفهان تا پایان امسال تعیین تکلیف می‌شود

عصر ساختمان- مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: از ۱۶۱ هزار واحد مسکن مهر شهری و ۵۶ هزار واحد روستایی، ۱۲ هزار واحد آن باقیمانده که در تلاشیم تا پایان امسال این واحدها تکمیل و تعیین تکلیف شود.

پروژه مسکن مهر استان اصفهان تا پایان امسال تعیین تکلیف می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، حجت‌الله غلامی اظهار داشت: علیرغم فشارهای اقتصادی حاکم در کشور خوشبختانه سال 95 پروژه‌های عمرانی این اداره کل پیشرفت مطلوبی داشته است.

وی گفت: از 300 میلیارد تومان اعتبارات استانی و ملی مصوب به این اداره کل، تنها 120 میلیارد تومان  تخصیص یافته که این مبلغ در استان اصفهان برای انجام پروژه‌های عمرانی بسیار ناچیز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان مشارکت بخش خصوصی را در انجام پروژه‌های عمرانی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: واگذاری پروژه‌های کلان استان به بخش خصوصی و مشارکت با دستگاه‌های مربوطه این اداره کل را به جایگاهی رسانده که بتواند فراتر از اعتبارات استانی و ملی قدم بردارد.

وی افزود: از جمله پروژه‌های کلان راهسازی در استان اصفهان کنارگذر شرق و غرب اصفهان است که در این راستا قطعه1و2 آزادراه شرق اصفهان بعد از 8 سال توقف و با مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی و با اعتبار 320 میلیارد تومان در حال ساخت است و 14 کیلومتر آزاد راه غرب اصفهان نیز با اعتبار 140 میلیارد تومان از جمله پروژه‌هایی است که تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و 14.5 کیلومتر ادامه مسیر آن نیز شروع شده است.

غلامی با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت تبدیل بزرگراه به آزاد راه در استان اصفهان اظهار داشت: محور بزرگراهی اصفهان – دلیجان، اصفهان- ایزدخواست – شیراز و محور بادرود – اردستان – نایین با مشارکت بخش خصوصی و با مجموع اعتبارات 2000 میلیارد تومان به آزاد راه تبدیل می‌شوند.

وی درباره پروژه‌های مسکن مهر استان بیان کرد: از 161 هزار واحد مسکن مهر شهری و 56 هزار واحد روستایی، 12 هزار واحد آن باقیمانده که در تلاشیم تا پایان سال جاری این واحدها تکمیل و تعیین تکلیف شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در این راستا بیش از 40 سایت مسکن مهر جهت انجام اقدامات آماده سازی تحویل شهرداری‌ها شده که به همین منظور حدود 7 میلیارد تومان هزینه و به ارزش 12 میلیارد تومان زمین به شهرداری‌ها تحویل شده است.

وی گفت: در حوزه شهرسازی و معماری نیز از 107 شهر استان تاکنون طرح جامع 90 شهر ابلاغ شده و طرح‌های تفصیلی آنها نیز در حال تهیه است و مابقی طرح‌ها در شورای عالی شهرسازی و معماری و یا در شورای برنامه ریزی استان در حال پیگیری هستند.

غلامی خطاب به روسای راه وشهرسازی شهرستان‌ها گفت: انتزاع راهداری از بدنه راه و شهرسازی باعث شده تا بتوانیم برنامه ریزی و سیاست‌گذاری بیشتری در حوزه راه وشهرسازی داشته باشیم و شهرستان‌ها در این راستا می‌توانند تمرکز بیشتری بر روی فعالیت‌های راه و شهرسازی داشته باشند، بناست با تفویض اختیارات داده شده به شهرستان‌ها بسیاری از فعالیت‌های ستادی به شهرستان‌ها تفویض شود.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
آرشیو