عصر اعتبار

فرماندار شهرستان قزوین خبر داد

واگذاری ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانان در شرف ازدواج

عصر ساختمان- فرماندار شهرستان قزوین با اشاره به اینکه دولت بر استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه در جهت تسهیل امر ازدواج تأکید دارد، از اختصاص ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانانی که در شرف ازدواج هستند، خبر داد.

واگذاری ۷۵۰ واحد مسکن مهر به جوانان در شرف ازدواج
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا‌، سید علی موسوی فرماندار قزوین امر ازدواج را مهم دانست و اظهار کرد: دولت تدبیر و امید بر استفاده از تمام ظرفیت‌های جامعه در جهت تسهیل امر ازدواج تأکید دارد و باید با تشکیل کارگروه‌های مختلف طوری برنامه‌ریزی شود که فعالیت‌های این کارگروه‌ها کاربردی و موجب ارتقای کمّی و کیفی ازدواج‌‌های شهرستان شود.

وی با اشاره به قانون تسهیل ازدواج جوانان که در دولت یازدهم مراحل تصویب و اجرای آن ابلاغ شده است از مدیران دستگاه‌های اداری شهرستان خواست تمام ظرفیت‌های اداری خود را در جهت تسهیل ازدواج جوانان بکار گیرند.

فرماندار قزوین پیگیری تشکیل کارگروه‌هایی برای تبادل‌نظر در موضوعات آموزش و مشاوره، خیرین امر ازدواج، هماهنگی تشکل‌های اجتماعی در امر ازدواج و خانواده را تأکید کرد.

موسوی در ادامه با بیان اینکه لازم است برای نهادینه‌کردن ارزش‌های اسلامی و انسانی در جامعه از کودکان آغاز کرد، به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ سازی خانواده ‌ها اشاره کرد و خواستار آموزش جدی دانش آموزان با مقوله زندگی و نحوه اداره خانواده شد.

فرماندار قزوین راهکارهای پیشگیرانۀ برای ارتقای امور جوانان را آموزش‌هایی از قبیل آموزش قبل ازدواج و همچنین پس از ازدواج همراه با مداخلۀ مشاوره‌ای و نیز آموزش مهارت‌های زندگی و بازتوانی پس از طلاق و آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های ارتباطی به دانش‌آموزان، مشاوره ویژه دانش‌آموزان، دانست.

موسوی در خصوص افزایش ساعت مشاوره قبل از ازدواج برای استحکام بیشتر زندگی جوانان و کاهش طلاق گفت: این مشاوره در برخی از استان تا سقف 100 ساعت است که تصمیم گرفته شد با بررسی این آموزش‌ها در استان‌های دیگر، کیفیت و ساعات این مشاوره در شهرستان قزوین افزایش یابد.

وی مشکلات اقتصادی را از دیگر موانع پیش روی جوانان در امر ازدواج دانست و تصریح کرد: عدم تأمین اقتصادی مهمترین دلیل بی‌رغبتی و بی میلی جوانان به امر ازدواج بوده و بیشتر مردها مایل هستند پس از سر و سامان گرفتن وضعیت اقتصادی شان به تشکیل خانواده مبادرت کنند. به همین جهت ضرورت پیگیری اشتغال جوانان برای رفع این مانع ضروری و اساسی است.

فرماندار قزوین ازدواج جوانان را وظیفه خود آن‌ها ندانست بلکه در اصل بزرگترها هستند که به موقع برای ازدواج جوانان باید وارد عرصه شوند.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو