عصر اعتبار

تکمیل مسکن مهر اندیشه تا دهه فجر

عصر ساختمان- مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران از تکمیل ۵۰۰ واحد باقی‌مانده از مجموع ۳ هزار واحد شهر جدید اندیشه تا دهه فجر خبر داد.

تکمیل مسکن مهر اندیشه تا دهه فجر
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، نادر محمدزاده مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر شهرهای جدید در استان تهران اظهار کرد: در مجموع از 320 هزار واحد مسکن مهر واقع در شهرهای جدید بالای 25 هزار نفر 101 هزار واحد تکمیل شده و 92 هزار واحد نیز در حال تکمیل است.

وی افزود: از مجموع 95 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند 60 هزار واحد تحویل متقاضیان شده و 35 هزار واحد نیز در مراحل نهایی قرار دارد همچنین از 76 هزار واحد مسکن مهر پردیس نیز 14 هزار واحد تحویل و 40 هزار واحد در حال ساخت است.

محمدزاده از تکمیل 500 واحد باقی‌مانده از مجموع 3 هزار واحد شهر جدید اندیشه تا دهه فجر خبر داد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی مبنی بر جزئیات ساخت کمربندی دماوند واقع در حومه شرقی استان تهران بیان داشت: به دلیل افزایش حجم ترافیک زمان‌دار در ایام تعطیل و ایجاد توقف‌های طولانی برای دسترسی به استان مازندران، کمربندی شمال‌غربی جاده مشاء به فیروزکوه وصل می‌شود.

به گفته وی، 2 طرح برای اجرای این پروژه مورد مطالعه قرار گرفته است که برمبنای آن یکی از آن‌ها با گذر از جنوب گیلاوند اجرا می‌شود که اگرچه از نظر راهسازی ساده‌تر است اما با مشکلات مختلفی از جمله وجود معارض روبرو است. همچنین طرح دوم نیز پیشنهادی مبنی بر احداث کمربندی گیلاوند از بخش شمالی است که پس از بررسی این دو طرح تا یک ماه آینده طرح نهایی ارائه می‌شود.

محمدزاده خاطرنشان کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در زمینه ساخت راه‌ها، مسکن، کنترل پروژه ها، نظام مهندسی، شهرسازی، طرح‌های جامع و کمیسیون‌ها فعالیت می کند و در استان تهران بالغ بر 5هزار میلیارد تومان پروژه راهسازی در حال اجرا است که 1000 میلیارد آن تحت مدیریت اداره کل راه و شهرسازی استان و 4000 هزار میلیارد آن در حوزه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اجرا می‌شود.

وی کمربندی‌های اسلامشهر، پاکدشت و دماوند را از پروژه‌های کلیدی این استان در حوزه راهسازی خواند و افزود: تقاطع غیرهم‌سطح شهرقدس موجب کاهش ترافیک این شهر می‌شود و در ادامه به بزرگراه حکیم متصل می‌گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به هزینه تکمیل مسکن مهر شهر جدید پردیس یادآور شد: هزینه آماده‌سازی واحد‌های مسکن مهر پردیس 40 میلیون تومان برآورد شده است اما با توجه به اینکه متقاضیان مسکن مهر نمی‌توانند این مبلغ را تامین کنند با تمام مشکلات و کمبودهای مالی خود را متعهد به تامین این مبلغ کرده‌ایم.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
آرشیو