=new
عصر اعتبار

معاون آتش‌نشانی مشهد خبر داد

جزئیات آتش‌سوزی برج مسکونی ۱۱ طبقه در مشهد

عصر ساختمان- معاون عملیات آتش نشانی مشهد با بیان اینکه آتش‌سوزی برج مسکونی ۱۱ طبقه در مشهد با تلاش ۸۰ آتش‌نشان اطفاء شد،‌ گفت: حال عمومی مصدومان اعزام شده به بیمارستان مساعد است.

جزئیات آتش‌سوزی برج مسکونی ۱۱ طبقه در مشهد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم ، آتش‌سوزی برج مسکونی در بلوار سازمان آب مشهد در زمان گستردگی و در حالی که به‌ سرعت پیشروی می‌کرد به آتش نشانی مشهد اعلام شد.

  در همان دقایق اولیه بیش از 80  آتش‌نشان در محل وقوع حادثه حاضر شدند و همزمان عملیات اطفا را از نمای ساختمان و داخل شروع کردند.

  مدیرعامل و معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد و برخی دیگر از مسئولان آتش نشانی خود را به محل حادثه رساندند تا از نزدیک بر روند اطفای حریق نظارت داشته باشند.

  معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد در زمینه آتش‌سوزی این برج مسکونی گفت: این حریق در ساعت 6:31 صبح امروز به آتش نشانی اعلام شد.

  آتشپاد سوم مهدی رضایی با بیان اینکه کانون حریق یکی از واحدهای طبقه هفتم برج بود از اعزام بیش از 80 نیروی امدادی و آتش‌نشانی و 27 دستگاه خودروی اطفای حریق و تجهیزات نظیر نردبان و خودروی توربوفن به محل حادثه خبر داد.

  وی با تأکید بر اینکه برج به‌طور کامل تخلیه‌ شده و منطقه اطراف آن برای جلوگیری از سرایت آتش حصارکشی شد، گفت: شعله‌های سرکش آتش در حالی که قسمت پذیرایی، آشپزخانه و یکی از اتاق‌های منزل حدوداً یکصد و بیست متری  این برج را فرا گرفته بود، در اقدامی ضربتی و از چندین جهت توسط آتش نشانان در دقایق اولیه مهار و اطفاء شد.

  معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی مشهد خاطرنشان کرد: ساکن این منزل که بانویی میانسال بود، نیز از داخل حریق به محل امن منتقل و تحویل تکنسین‌های اورژانس حاضر در محل شد.

  رضایی در خصوص مصدومین این حادثه اظهار کرد: بروز این آتش سوزی موجب مصدومیت سه تن دیگر از ساکنین برج شد که در مجموع سه نفر اعزام بیمارستان امام رضا(ع) شدند و یک نفر دیگر به بیمارستان فارابی منتقل شد.

  وی همچنین تصریح کرد: تعدادی از ساکنین که دچار دودگرفتگی سطحی شده بودند،  توسط تکنسین‌های اورژانس نیز در محل بصورت سرپایی مداوا شدند.

  معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد ضمن تاکید بر اینکه حال عمومی مصدومین اعزام شده به بیمارستان مساعد است و با ابراز خرسندی از اینکه بروز این آتش سوزی گسترده خسارت جانی در پی نداشت، خاطرنشان کرد : علت بروز این آتش سوزی با توجه به گستردگی آن نیازمند بررسی‌های بیشتر و در دست بررسی است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • کابل و سیم
  • مهدنسی سازه
  • املاک و مستغلالت
  • ایران اینتکس
  • خدمات و توسعه پایدار شهری
  • میدکس
  • صنعت نفت
  • بافت فرسوده
  • مصالح و سازه های نوین
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو