مدیران خودروعصر اعتبار

یک مقام وزارت صنعت:

ایران به کشورهای همسایه آسانسور صادر می کند

عصر ساختمان رئیس گروه تجهیزات صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: محصولات آسانسور برخی شرکت های داخلی ایران کیفیت بالایی دارند و به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و تاجیکستان صادر می شود.

ایران به کشورهای همسایه آسانسور صادر می کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا ، منوچهر مداحی در حاشیه همایش 'ایمنی و استاندارد صنعت آسانسور و پله برقی' در هتل پردیسان مشهد افزود: با این حال 70 درصد آسانسورهایی که در کشور نصب می شود به صورت مجموعه ای تشکیل شده از قطعات وارداتی است که برخی قابلیت ساخت داخل را دارند.
  وی بیان کرد: همه قطعات آسانسورها در ایران وارداتی نیست و حتی کیفیت برخی تولیدات داخلی از مشابه خارجی و محصولات چین بالاتر است اما به دلیل قیمت تمام شده پایین کالاهای چینی بازار این محصولات بهتر از بازار محصولات ایرانی می باشد.
  وی با بیان اینکه خلاء قانونی در حوزه ایمنی آسانسورها وجود ندارد، افزود: قوانین در این حوزه مربوط به دستورالعمل پروانه طراحی و مونتاژ آسانسورها که از سوی شورای سیاستگذاری آسانسور در وزارت صنعت تدوین و به استانها ابلاغ شده است، می باشد.
  وی اظهار کرد: در دستورالعملی که امسال از سوی شورای سیاستگذاری آسانسور به استانها ابلاغ شد ضوابط سختگیرانه تری مقرر دارد تا امکان خطا و بروز پدیده هایی مانند 'مُهرفروشی' در این صنف به حداقل برسد.
  رئیس گروه تجهیزات صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه برای نظارت بیشتر بر شرکت های آسانسوری در پی ایجاد الزامات قانونی برای انجام بازرسی های ادواری از آسانسورها می باشد.
  وی افزود: وقتی یک آسانسور تحویل کارفرما می شود باید قانونی وجود داشته باشد تا یک شرکت زیر نظر شهرداری یا سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان بازرس فنی، آسانسور را مجددا مورد ازریابی قرار دهد که این خلاء از طریق الزامات قانونی برای بازرسی های ادواری قابل رفع می باشد.
  مداحی گفت: یک هزار و 400 شرکت دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 110 شرکت در خراسان رضوی فعالیت می کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی