عصر اعتبار

معاون سازمان میراث فرهنگی:

۱۶۰۰ هتل می‌سازیم

عصر ساختمان- معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی از ساخت ۱۶۰۰ هتل در کشور خبر داد.

۱۶۰۰ هتل می‌سازیم
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در محل برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط به حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بازار گردشگری کشور، از علاقه و پیگیری بیشتر سرمایه‌گذاران ترکیه در ایران نسبت به سایر همتایان آنها خبر داد و اظهار داشت: سرمایه‌گذاران تُرک مذاکرات بیشتری تاکنون با ایرانیان داشتند.

  وی درباره بازتاب همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری ایران که با حضور نمایندگان حدود 60 کشور برگزار شده بود، اظهار کرد: ما در شرایطی قرار داریم که تصویرهای بعضاً حتی نادرست یا مبهم درباره سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف ایران وجود دارد، بنابراین موظفیم این ابهامات را برطرف کنیم تا نقاط کور برخی از سرمایه‌گذاران و یا شرکت‌ها روشن شود.

  شیرکوند افزود: اگر قرار است خارجی‌ها در ایران سرمایه‌گذاری کنند، فرقی نمی‌کند در صنعت گردشگری باید بدانند شرایط کشور ما چگونه است. این همایش بین‌المللی نیز با چنین دیدگاهی برگزار شد.

  معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: ما تا جایی که امکان داشت تمام شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی علاقمند به ایران را دعوت کردیم و حتی سعی کردیم از طریق سفارتخانه‌ها این همایش را به تمام کسانی که می‌خواهند در ایران سرمایه‌گذاری کنند معرفی کنیم و موضوع آن را در بیشتر رسانه‌ها انعکاس دادیم.

  شیرکوند درباره تاثیر این همایش و بازتاب آن با توجه به شفاف‌سازی‌هایی که صورت گرفت، اظهار کرد: در حال حاضر اظهار رضایت تمام شرکت‌کنندگان خارجی از شفاف‌سازی‌هایی که صورت گرفته و اطلاعاتی که دریافت کردند، بازتاب این همایش بوده است، اما در گامی جلوتر برخی از آنها سعی می‌کنند در داخل کشور مشاور بگیرند و اطلاعات دقیق‌تری کسب کنند.

  وی درباره اینکه در میان کشورهای شرکت‌کننده، کدام‌ یک تاکنون اقدامات پیشروتری داشته است؟ گفت: سرمایه‌گذاران تُرک به نسبت سایر کشورهای برای فعالیت در ایران علاقمندی بیشتری داشتند، حتی دو روز پیش با یک هیئت دیگر از کشور ترکیه مذاکراتی داشتم، ولی در هر حال این سرمایه‌گذاران تا متقاعد شوند و شرایط را برای شروع کردن کار مناسب ببیند زمان می‌برد.

  شیرکوند تصریح کرد: اگر این سرمایه‌گذاران در ایران کار شروع کنند، با موجی از سرمایه‌گذاری خارجی در ایران مواجه می‌شویم.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگاری عنوان کرد: 1600 هتل در حال ساخت داریم که زمان به بهره برداری رسیدن آنها به پیشرفت کار و تامین منابع و مدیریت آن بستگی دارد.

  شیرکوند درباره آمارهای ارائه شده از هتل‌های در حال بهره برداری و افتتاح شده، افزود: آمارها متناقض نیست بلکه متفاوت است چون تعریفی که ارائه می‌شود متفاوت است ما می‌گوییم تعدادی هتل در حال ساخت است به ما می‌گویند هتل‌هایی که 50 درصد آنها ساخته شده چه تعداد است که در آن صورت عدد دیگری را می‌دهیم گاهی هم می‌گویند که چند هتل از ما مجوز گرفتند در آن صورت آمار باز هم متفاوت می‌شود.

  وی گفت: ما به‌ عنوان متولی هتل‌سازی و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری یک آمار را رسماً اعلام کردیم و شماره تلفن و آدرس این هتل‌ها را نیز داده‌ایم و بروشور آنها را نیز در همایشی که داشتیم پخش کردیم، آن آمار هم مربوط به هتل‌های 5 و 4 ستاره بود که گفتیم تا روی کار آمدن دولت یازدهم تعداد هتل‌های در حال بهره‌برداری و به بهره‌برداری رسیده 125 تا 130 هتل است که از این تعداد 5 هتل قبل از سال 92 به بهره برداری رسیده ولی افتتاح رسمی نشدند ولی ما همه را جمع‌زده و اعلام کردیم که 125 تا 130 هتل 4 و 5 ستاره به بهره‌برداری رسیده از روی کار آمدن دولت یازدهم تا شهریور ماه 30 هتل 4 و 5 ستاره به بهره‌برداری رسیده است.

  شیرکوند بیان کرد: پیش بینی کرده‌ایم که تا پایان امسال 15 هتل 4 و 5 ستاره به بهره‌برداری می‌رسد و فعالیت خود را شروع می‌کنند و در سال بعد نیز 30 هتل به بهره‌برداری می‌رسد براین اساس اعلام شد که تعداد هتل‌های 4 و 5 ستاره به بهره برداری رسیده از روی کار آمدن دولت روحانی تا 96 می‌شود 65 هتل که 50 درصد کل هتل‌هایی است که تا روی کار آمدن این دولت در حال بهره‌برداری بود.

  معاون سرمایه‌گذاری گردشگری خاطرنشان کرد: در نهایت ما الان هم 1600  هتل در حال ساخت داریم که زمان به بهره‌برداری رسیدن آنها به پیشرفت کار و تامین منابع و مدیریت آن بستگی دارد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو