عصر اعتبار

معاون اداره‌کل میراث فرهنگی مازندران اعلام کرد:

اجرای طرح رزرواسیون خانه‌های مسافرپذیر در مازندران

عصر ساختمان- معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از اجرای طرح رزرواسیون خانه‌های مسافرپذیر در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح می‌توان نظارت بیشتری بر خانه‌های استیجاری و مسافرپذیر در استان داشت.

اجرای طرح رزرواسیون خانه‌های مسافرپذیر در مازندران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، مهران حسنی بعدازظهر امروز در نشست تعاملی رؤسای ادارات نظارت بر اماکن عمومی استان با هتلداران و مسؤولان مراکز اقامتی استان، با بیان اینکه گردشگری در هر کشوری تحت تأثیر امنیت آن کشور قرار دارد، اظهار کرد: توفیقات جمهوری اسلامی در بحث گردشگری و افزایش 10 تا 12 درصدی جذب گردشگر در استان مرهون تلاش‌ها و زحمات کارکنان نیروی انتظامی استان است.

  وی افزود: یکی از مسائل مبتلا به استان در بحث گردشگری،خانه مسافر یا خانه‌های استیجاری است که ساماندهی این اماکن از سال 86 در دستور کار اداره امکان و مراکز اقامتی استان قرار گرفته و از سال 94 مورد پیگیری جدی قرار گرفته است.

  معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و نشست‌های تعاملی با اداره نظارت بر اماکن عمومی 303 پروانه خانه مسافر تاکنون صادر و 7 هزار و 500 خانه نیز در اجرای این طرح زیرپوشش قرار گرفته‌اند.

  این مسؤول با اشاره به اینکه ساماندهی خانه‌های مسافرپذیر دشوار است، تصریح کرد: با رفع خلاء‌های قانونی در این رابطه می‌توان کمک شایانی به بحث گردشگری در استان کرد.

  حسنی از اجرای طرح رزرواسیون خانه‌های مسافرپذیر در استان خبر داد و گفت: با اجرای این طرح می‌توان نظارت بیشتری بر خانه‌های استیجاری و مسافرپذیر در استان داشت.

  *لزوم استفاده از زیرساخت‌ها توسط مراکز اقامتی

  جانشین فرمانده انتظامی مازندران نیز اظهار کرد: یکی از مقوله‌های مهم در برنامه‌ریزی‌های سازمانی بهره‌گیری از زمان است.

  سرهنگ مهراب ریاحی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات و بسترهای ارتباطی ایجاد شده در ساماندهی مراکز اقامتی و مدیریت زمان، ادامه داد: جمع‌آوری اطلاعات نیازمند مطالعه، طراحی و پرورش و انتقال اطلاعات است و برای این که اطلاعات به موقع در اختیار کاربران به منظور برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد باید از این مقوله به خوبی استفاده شود.

  وی با تأکید بر استفاده از زیرساخت‌ها و فناوری‌های ایجاد شده توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی استان توسط هتلداران و مراکز اقامتی، خاطرنشان کرد: بستر ایجاد شده سبب یکنواختی در ثبت اطلاعات، برنامه‌ریزی‌ها برای آینده و تسریع در کارها می‌شود و اگر نتوانیم از زمان به خوبی استفاده کنیم نمی‌توانیم بهره‌برداری مناسبی از امکانات و منابع موجود داشته باشیم.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو