عصر اعتبار

معاون گردشگری خبر داد:

تعرفه‌های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری ابلاغ شد

عصر ساختمان- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: مقررات «نحوه تعیین تعرفه‌های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» در راستای حمایت از بخش خصوصی و نهادینه سازی فرآیند استانداردسازی در تاسیسات گردشگری با رویکرد کاهش هزینه‌های مربوطه ابلاغ شد.

تعرفه‌های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری ابلاغ شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مرتضی رحمانی موحد گفت: با استناد به ماده 11 آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب سال گذشته در هیات وزیران و شیوه‌نامه درجه‌بندی تاسیسات گردشگری، «مقررات نحوه تعیین تعرفه‌های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» از سوی معاونت گردشگری ابلاغ شد.

  وی با بیان این که مقررات جدید با رویکرد رعایت کامل حقوق صاحبان تأسیسات گردشگری، منطقی شدن هزینه‌های اجرایی طرح تطبیق و حمایت از بخش خصوصی مورد اصلاح و بازبینی اساسی قرار گرفته است، افزود: از عمده‌ترین وجوه تمایز مقررات اصلاحی جدید می‌توان به شفاف‌سازی فرآیندهای ارزیابی و تعاملات مالی موجود میان عوامل اجرایی طرح و تأسیسات گردشگری، استفاده از الگوها و شاخص‌های علمی و حرفه‌ای متقن و موفق در تعیین و محاسبه هزینه‌های ارزیابی تأسیسات گردشگری و نیز تعدیل قابل توجه هزینه‌های ارزیابی به کمتر از یک پنجم تعرفه قبلی و حداکثر تا سقف 8 میلیون تومان، اشاره کرد.

  معاون گردشگری با اشاره به این که مطابق ضوابط قبلی، تأسیسات گردشگری مکلف بودند پس از سه سال برای تمدید گواهینامه استاندارد صادره، مجدداً همان تعرفه‌های قبلی را پرداخت کنند، خاطرنشان کرد: در مجموعه حاضر اولاً  بازه زمانی از سه سال به 5 سال یک بار تغییر و ثانیا بر اساس ضوابط و چک لیست‌های جدید و بروز شده از سوی سازمان انجام خواهد گرفت.

  وی ادامه داد: به منظور اطمینان از حفظ شرایط و استانداردهای کیفی و برای تمدید پروانه پس از سه سال، ارزیابی پیگیرانه با هزینه‌ای معادل یک چهارم هزینه ارزیابی اولیه (حداکثر تا سقف 2 میلیون تومان) در سال سوم پیش بینی شده است.

  رحمانی موحد اظهار کرد: انتظار می‌رود شفافیت ایجاد شده در فرآیند کار، منطقی و قابل توجیه شدن هزینه‌های طرح تطبیق، استقبال بیش از پیش تأسیسات گردشگری از روند اجرای طرح تطبیق را به دنبال داشته باشد.

  طبق مقررات ابلاغ شده نظارت بر حُسن اجرای مفاد دستورالعمل بر عهده ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانی است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو