عصر اعتبار

رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر آبادان خبر داد:

ضرورت ایجاد شهرک مصالح ساختمانی در آبادان

عصر ساختمان- رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: ضرورت ایجاد شهرک مصالح ساختمانی در آبادان از مدت‌ها پیش احساس شده است و باید این شهرک هر چه سریعتر در آبادان احداث شود.

ضرورت ایجاد شهرک مصالح ساختمانی در آبادان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، حمید حنظل‌عیدانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: یکی از مواردی که در سال‌های اخیر پیشنهاد می‌شده، بحث ایجاد شهرک مشاغل ساختمانی است که در این شهرک بتوان مصالح ساختمانی را ارائه کرد و افراد فعال در حوزه ساختمان و ارائه‌کننده خدمات در حوزه ساختمان در این شهرک حضور داشته باشند.

  وی در ادامه افزود: در حال حاضر مردم برای خرید مصالح ساختمانی مورد نیاز خود از انواع سنگ فروشی‌ها، کاشی فروشی‌ها، کارهای چوبی، آجرهای نما، مسائل تاسیساتی، حرارتی و برودتی باید به مکان‌های مختلفی در سطح شهر مراجعه کنند.

  رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان خاطرنشان کرد: اگر در یک شهرک تمام این صنوف در کنار یکدیگر باشند، مردم برای تهیه مصالح ساختمانی موردنیاز با سردرگمی کمتری مواجه می‌شوند.

  حنظل‌عیدانی با اشاره به اینکه وضعیت ساخت و ساز نیز به صورتی است که روز به روز از نظر کیفی در حال ارتقاء است، ادامه داد: باید زمینه ارتقای محصولاتی که ارائه می‌شود و فضایی که این محصولات در آن ارائه می‌شود، فراهم شود.

  وی گفت: ما به اجبار به سمت ساختمان‌هایی می‌رویم که از ساختمان‌های قبل باید از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، لذا برای بسترسازی به منظور رسیدن به این کیفیت راه حل، ایجاد شهرک مصالح ساختمانی است.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه از جوانب مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم، اگر ایجاد این شهرک بخواهد کار موفقی باشد، باید در قالب مشارکت بخش خصوصی و در قالب حمایت شهرداری باشد.

  رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان اظهار داشت: حمایت اتحادیه‌های صنفی در راستای شکل‌گیری این فضا از نظر استانداردها و ارائه مجوزهای لازم در این زمینه امری ضروری است.

  حنظل‌عیدانی گفت: سازمان‌هایی مانند سازمان صنعت و معدن، شرکت شهرک‌های صنعتی، ساماندهی مشاغل شهرداری و سازمان‌های دیگر باید کمک کنند تا بحث راه‌اندازی این شهرک هر چه زودتر عملیاتی شود.

  وی گفت: استفاده از تجارب مشابه در دنیا و در کشورهای دیگر باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرد.

  وی افزود: در کنار احداث این شهرک، باید ساختمان‌های خدماتی نیز در کنار آن در نظر گرفته شود تا شهروندان برای مراجعه به این شهرک با مشکلی مواجه نشوند.

  نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسائل ترافیکی در این شهرک نیز باید به خوبی دیده شود تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: منطقه آزاد اروند ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه تامین مصالح ساختمانی دارد و قطعا ضرورت ایجاد این شهرک در این منطقه کاملاً احساس می‌شود.

  وی در پایان ابراز امیدواری کرد: در شهر آبادان با همدلی و همکاری مجموعه‌های مختلف می‌توانیم در راستای احداث و راه‌اندازی این شهرک اقدام کنیم.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو