عصر اعتبار

ارزش صادرات میلگرد و تیرآهن در شهریور بیش از ۱۱.۲ میلیون دلار شد

عصر ساختمان- آمار مربوط به عملکرد واحدهای تولیدی ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی و فولاد خراسان در شهریورماه امسال نشاندهنده صادرات افزون بر ۲۹ هزار و ۷۰۰ تن میلگرد و تیرآهن به ارزش بیش از ۱۱ میلیون و ۲۹۵ هزار تن به بازارهای هدف بود.

ارزش صادرات میلگرد و تیرآهن در شهریور بیش از ۱۱.۲ میلیون دلار شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، مجموع تولید میلگرد صادراتی این واحدها در شهریورماه امسال افزون بر 17 هزار تن به ارزش بیش از 6 میلیون و 59 هزار دلار بود که ذوب آهن با بیش از 14 هزار و 500 تن صادرات به ارزش افزون بر چهار میلیون و 800 هزار دلار بالاترین سهم را داشت.
  همچنین میزان صادرات تیرآهن ذوب آهن در ماه گذشته به بیش از 12 هزار و 600 تن رسید که ارزش آن افزون بر پنج میلیون و 235 هزار تن بود.
  به گزارش ایرنا، ارزش صادرات هفت واحد بزرگ فولادسازی کشور در نیمه نخست امسال به 850 میلیون و 428 هزار و 358 دلار رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزشی 24 درصد رشد کرد.
  مجتمع های فولاد هرمزگان، فولاد اکسین، فولاد خراسان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان در 6 ماهه امسال دو میلیون و 677 هزار و 785 تن صادرات را به ثبت رساندند.
  آمار وزنی صادرات این واحدها در 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد 47 درصدی را نشان داد. این واحدها در نیمه نخست پارسال یک میلیون و 822 هزار و 676 تن انواع تولیدات فولادی را به کشورهای هدف صادر کرده بودند.
  همچنین در شهریورماه امسال این واحدهای هفتگانه 323 هزار و 351 تن تولیدات فولادی خود را به ارزش 110 میلیون و 968 هزار و 39 دلار صادر کردند که از نظر وزنی در مقایسه با ماه مشابه پارسال 10 درصد رشد کرد اما از نظر ارزشی تفاوت شاخصی رخ نداد.
  میزان تولیدات فولادی صادرشده در شهریورماه پارسال بیش از 292 هزار و 805 تن به ارزش 110 میلیون و 594 هزار و 796 دلار بود.
  جمهوری اسلامی ایران چهاردهمین فولادساز جهان به شمار می رود که در افق 1404 دستیابی به ظرفیت تولید 55 میلیون تن را هدفگذاری کرده است.
  پارسال کشور ما برای نخستین بار با صادرات چهار میلیون و 100 هزار تن فولاد به رکورد بی سابقه ای در این زمینه دست یافت.
  انتظار می رود میزان صادرات فولادی امسال به میزان تقریبی پنج میلیون تن برسد که بالاترین سطح در این بخش به حساب می آید.
  وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس برنامه راهبردی پیش بینی شده، دستیابی به ظرفیت تولید 32 میلیون تن فولاد خام برای سال 1396 را هدفگذاری کرده است.
  بر پایه آمارهای بین المللی انتظار می رود ایران که در سال 1393 جایگاه چهاردهم جهانی را به دست آورد با ادامه روند رو به رشد تولید، در سال های 1396، 1399 و 1404 به ترتیب به رتبه های دوازدهم، دهم و هفتم جهان صعود کند.
  برنامه ریزان صنعت فولاد کشور پیش بینی کرده اند در افق 1404 امکان صادرات بیش از 15 میلیون تن از تولیدات این بخش فراهم شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو