عصر اعتبار

مدیرعامل شهر جدید پردیس:

قیمت‌های جدید مسکن مهر پردیس دوشنبه نهایی می‌شود

عصر ساختمان- مدیرعامل شهر جدید پردیس گفت: تا دوشنبه هفته جاری قیمت‌های مسکن مهر این شهر جدید نهایی و زمان واگذاری واحدها نیز مشخص می‌شود.

قیمت‌های جدید مسکن مهر پردیس دوشنبه نهایی می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از فارس، سعید غفوری  در پاسخ به این سئوال که آیا قیمت نهایی مسکن مهر این هفته ابلاغ می‌شود و این مبالغ از متقاضیان چگونه دریافت خواهد شد گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر که مربوط به دولت قبل بوده، دائماً در حال برگزاری جلسات هستیم و تصور می‌کنم که تا دوشنبه هفته جاری با برگزاری جلسه‌ای که با حضور نمایندگان متقاضیان انجام خواهد شد، قیمت نهایی مسکن مهر برخی فازها مثل فاز 8 مشخص خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه آنالیز قیمت از سوی نمایندگان متقاضیان ارائه شده است و این هفته قیمت‌ها نهایی و اعلام خواهد شد، گفت: پس از اینکه جمع‌بندی نهایی صورت گرفت و قیمت‌ها نهایی شد و متقاضیان پذیرفتند که کار با قیمت معقولی به پایان برسد،مشخص می‌شود که این اضافه قیمت‌ها را چگونه از متقاضیان دریافت کنیم، اما آنچه که مشخص است سعی خواهد شد این مبالغ تدریجی دریافت شود.

  *امیدواریم تکمیل واحدها به سال 98 کشیده نشود

  غفوری خاطرنشان کرد: ما دوست داریم که با کمترین قیمت ممکن واحدهای مسکن مهر تکمیل و تحویل متقاضیان شود چرا که هم متقاضیان از بلاتکلیفی خارج می‌شوند، هم تکلیف سازندگان مشخص شود و درنهایت هم شرایط به گونه‌ای باشد که پروژه‌ها جمع‌بندی و نهایی شود و به سال 96، 97 و 98 کشیده نشود.

  مدیر عامل شهر جدید پردیس از سه روش برای تأمین هزینه‌ها برای کاهش قیمت تمام شده مسکن مهر خبر داد و گفت: این موضوع به منزله کاهش قیمت نیست، اما وزیر راه و شهرسازی موافقت کرده است که یک بخش از این هزینه‌ها را با فروش زمین متقبل شوند و بخش دیگر هم از طریق واگذار شدن مشاع به مردم که ضروری نیست در اختیار شرکت عمران باقی بماند.

  وی ادامه داد: یک بخش سوم هم وجود دارد که بحث تفاهم روی تعیین قیمت است و همین نشست و جلسات فنی میان کارشناسان فنی شرکت عمران شهرهای جدید، نماینده متقاضیان مسکن مهر و انبوه‌سازان است که قیمت مسکن مهر را نهایی و اعلام کنیم.

  غفوری در مورد نحوه پرداخت این افزایش قیمت‌ها گفت: تلاش می‌کنیم در حد توان متقاضیان این مبالغ مرحله‌ای دریافت شود، بنابراین پس از تعیین قیمت نهایی برنامه زمان‌بندی تحویل واحدها نیز اعلام خواهد شد.

  وی اظهار امیدواری کرد که وعده‌هایی که تاکنون برای کمک به تحویل واحدهای مسکن مهر و کمک برای تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی شده انجام شود.

  اوایل مهر ماه جاری پس از اینکه مشخص شد قیمت مسکن مهر به خصوص در فاز 8 به صورت نجومی افزایش یافته و حداکثر به 81 میلیون تومان رسیده است اعتراضات زیادی از سوی متقاضیان صورت گرفت و در نهایت کارگروه ویژه‌ای به ریاست قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و مشاوران او، عضو هیأت مدیره و معین ویژه شهر جدید پردیس و مدیرعامل این شهر تشکیل شد تا بحث افزایش نجومی قیمت مسکن مهر در شهر پردیس بررسی شود.

  این کارگروه پس از بررسی آنالیز قیمت‌ها تصمیم گرفت مسئله افزایش قیمت‌ها را که گفته می‌شد حداکثر قیمت در فاز 8 به 81 میلیون تومان رسیده است را کاهش دهد به طوریکه در نهایت در پایان این جلسه مقرر شد حداکثر قیمت برای واحدهای بالای 110 متر که مربوط به واحدهای مسکونی در فاز 8 است به 69 میلیون تومان برسد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو