عصر اعتبار

معاون اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین عنوان کرد:

بازسازی ۸۶ هزار واحد مسکونی روستاهای قزوین در قالب طرح ویژه بهسازی

مقاوم‌سازی ۵۰ درصد ساختمان‌های روستایی قزوین

عصر ساختمان- معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: تعداد ۸۶ هزار واحد مسکونی در قالب طرح ویژه بهسازی در روستاهای این استان و همچنین دو منطقه الموت و آوج هم بازسازی شده است.

بازسازی ۸۶ هزار واحد مسکونی روستاهای قزوین در قالب طرح ویژه بهسازی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، مجید کشاورز اظهار داشت: در سال جاری تعداد 3 هزار واحد مسکن در قالب 2 هزار و 600 واحد 18 میلیون تومانی و 400 واحد 20 میلیون تومانی بازسازی می‌شود که این اعتبار به صورت وام به افرادی که مسکن و بافت‌های فرسوده را بازسازی کرده و همچنین از عایق حرارتی استفاده می‌کنند، پرداخت می‌شود.

  وی عنوان کرد: در زمینه اعتبارات تخصیص یافته مشکلات و محدودیت وجود ندارد و در صورت افزایش جذب برای بازسازی بافت‌های فرسوده و مسکن میزان اعتبارات تخصیص یافته هم افزایش می‌یابد که در سال جاری از تعداد 2 هزار و 450 واحد اعتبار تعداد یک هزار و 680 واحد جذب شده است.

  معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به حوزه بازسازی سیل و طوفان افزود: با مصوبه سال گذشته سازمان مدیریت و بحران برای ساخت و ساز ساختمان‌هایی که در اثر حوادث طوفان و سیل تخریب شده‌ برای هر واحد روستایی اعتبار 20 میلیون تومان و برای هر واحد شهری اعتبار 30 میلیون تومان اختصاص یافته است.

  کشاورز تصریح کرد: برای تعداد یک هزار و 570 واحد وام 12 میلیون تومانی برای تعمیر و بازسازی این واحدها در نظر گرفته شده که این اعتبار از سوی 3 بانک مسکن، سپه و ملی پرداخت می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: اعتبار 6 میلیون تومان به صورت بلاعوض برای تعمیر و بازسازی واحدهای شهری و 5 میلیون تومان برای واحدهای روستایی در نظر گرفته شده که این اعتبارات تاکنون تخصیص یافته نشده است.

  معاون بازسازی و مسکن روستایی اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین یادآور شد: تعداد 86 هزار واحد مسکونی در قالب طرح ویژه بهسازی در روستاهای این استان و همچنین دو منطقه الموت و آوج هم بازسازی شده است.

  کشاورز مطرح کرد: بیش از 50 هزار واحد مسکونی در روستاهای استان قزوین مقاوم‌سازی شده که با توجه به محاسبات صورت گرفته 50 درصد ساختمان‌های روستایی در مقابل حوادث طبیعی به ویژه زلزله و همچنین بیشتر شهرستان‌های این استان مقاوم‌سازی شده است.

  این مسؤول عنوان کرد: برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی اعتبار 54 میلیارد و 800 میلیون تومان طی سال جاری اختصاص یافته که در این زمینه تعامل با بانک‌های مسکن، رفاه، تجارت، ملت، صادرات، ملی و سپه برقرار شده است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو