عصر اعتبار

معاون ‌استاندار آذربایجان غربی:

‌رعایت نکردن مقررات در ساخت پروژه‌ها موجب هدر رفت اعتبارات ملی می‌شود‌

عصر ساختمان- معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: عدم رعایت مقررات ‌در ساخت پروژه‌ها موجب هدر رفت اعتبارات ملی می‌شود.

‌رعایت نکردن مقررات در ساخت پروژه‌ها موجب هدر رفت اعتبارات ملی می‌شود‌
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹:۰۰

  به گزارش «عصر ساختمان »به نقل از ایسنا ، تقی کهوریان در سومین جلسه شورای فنی استان که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و نظارتی برگزار شد، گفت: عدم توجه به کیفیت اجرای طرح‌ها و رعایت نکردن مقررات ملّی ساخت درپروژه‌ها علاوه برکاهش مقاومت پروژه‌ها، با کاهش عمر مفید و تخریب زودهنگام پروژه موجب هدر رفتن اعتبارات ملّی و افزایش هزینه‌های نگهداری پروژه‌ها می‌شود که باید نظارت برنحوه ساخت و کیفی سازی بطور جدی از سوی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی پیگیری و اقدام شود.

  وی افزود: در اجرای پروژه‌ها و عملیات روبنایی در طرح‌ها از دستگاه‌های اجرایی و پیمانکاران مکلف به استفاده از مصالح با کیفیت و استاندارد هستند و در این زمینه نیز مصالح تولیدی در استان ازجمله سنگ‌های تزئینی کیفیت بالای دارند و ‌بسیاری از واحدهای تولید‌کننده مصالح ساختمانی نشان استاندارد را کسب کرده‌اند.

  معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در بررسی وضعیت پروژه جاده ‌ارتباطی خوی به رازی نیز گفت: راه ارتباطی موجود به لحاظ شرایط توپوگرافی و مشکلات ناشی از فرسایش‌ها از کیفیت لازم برخوردار نبوده و با توجه به افزایش تردد مسافران ازمسیر مرز رازی اقدامات ضروری برای تسهیل عبور و مرور و کاهش حوادث رانندگی اقداماتی ازسوی اداره کل راه وشهرسازی دردست اجرا است‌.

  تقی کهوریان ادامه داد: مطالعات اولیه احداث جاده ارتباطی خوی به مرز رازی انجام شده و با موافقت معاون رییس جمهورو رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تصویب آن در کمیسیون ماده 215 و مشارکت بخش خصوصی برای آغاز عملیات احداث این پروژه از مسیر جدید و مطمئن بصورت 4 بانده در قالب آزاد‌راه اظهار امیدواری کرد.

  در ادامه این جلسه در خصوص گزارش نظارتی و ایرادات مطرح شده برای پروژه راه ارتباطی خوی – رازی و تقاطع‌های غیرهمسطح احداثی در این جاده مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی نتایج آزمایشات فنی از پروژه را به دبیرخانه شورای فنی ارائه و با بررسی کمیته نظارت در ادامه تصمیمات مقتضی برای رسیدگی فنی به نحوه اجرای انجام شده، اتخاذ شود.

  همچنین به منظور اجرای طرح های ایمن سازی و حذف نقاط حادثه خیردر جاده خوی به رازی با تصویب در شورای برنامه ریزی از محل اعتبارات استانی اعتبار لازم اختصاص یابد.

  در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به اهمیت بکارگیری از لوازم بازی استاندارد در مهدهای کودک استان نیز مقرر شد با ابلاغ ضوابط و آیین نامه‌های استاندارد سازی وسایل بازی، کمیته نظارت شورای فنی نیزبر روند اجرای آن نظارت کند.

  هم‌چنین در مورد گزارش‌های نظارتی پروژه اردوگاه حرفه آموزی زارعان خوی، دانشکده فنی و مهندسی خوی، تصفیه خانه فاضلاب خوی و ورزشگاه 5 هزار نفری و تقاطع غیرهمسطح جهاد شهر خوی بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

  همچنین در خصوص پروژه کتابخانه نقده نیز دستگاه اجرایی مقرر شد در اسرع وقت به استناد نظریه مشاور پروژه اعلام نظر قطعی در خصوص تایید و یا رد سازه فنی پروژه عنوان شود.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو