عصر اعتبار

معاون وزیر راه خبر داد؛

«زمین صفر» در حال نهایی شدن

قیمت ساخت و نرخ سود، مبنای توافق

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری از نهایی‌شدن طرح «زمین صفر» در آینده نزدیک خبر داد وگفت:دو پایلوت برای نوسازی بافت فرسوده محله سیروس و عودلاجان با همکاری شرکتهای توسعهگر درحال انجام است.

«زمین صفر» در حال نهایی شدن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، محمدسعید ایزدی در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: پایلوت نوسازی در محله‌های سیروس تهران و عودلاجان از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حال انجام است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت عمران و بهسازی شهری، امکان واگذاری، ساخت، بهره‌برداری و فروش واحد مسکونی  را در مدل «زمین صفر» مورد بررسی قرار می‌دهد.

  وی اظهار کرد: براساس مدل «زمین صفر»، دولت در طول دوران مشارکت زمین را در اختیار سرمایه‌گذار  قرار می‌دهد و طرفین درباره قیمت ساخت توافق می‌کنند؛ ضمن اینکه در ابتدای کار رقمی هم به عنوان سود سرمایه‌گذار در نظر گرفته می‌شود.

  به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، قیمت ساخت و نرخ سود مبنای توافق با توسعه‌گر محسوب می‌شود. 

  ایزدی بیان کرد: توسعه‌گر (انبوه ساز) در پایان پروژه سود خود را دریافت می‌کند؛ ضمن اینکه سند ساختمان هم به نام وی صادر می‌شود.

  به گفته مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، اجرای طرح زمین صفر این امتیاز را به انبوه‌ساز می‌دهد که نگرانی از بابت سوداگری و واسطه‌گری صاحب زمین نداشته باشد.

  وی به تفاهم‌نامه امضا شده با انبوه‌سازان اشاره کرد و گفت: براساس مفاد این تفاهم‌نامه در تلاشیم تا انبوه‌سازان را برای ورود به عرضه بهسازی و نوسازی شهری تشویق کنیم و طرح زمین صفر یکی از ابزارهای وزارت راه و شهرسازی برای ترغیب انبوه‌سازان به ساخت و ساز در بافت فرسوده است.

  ایزدی اضافه کرد: انبوه‌سازان تا امروز نقش توسعه‌گر را در بخش ساخت و ساز ایفا نمی‌کنند و در انتظار سفارش کار هستند که این موضوع در روند بهسازی بافت فرسوده اثرگذار بوده است.

  گفتنی است درطرح زمین صفر، یک  قطعه زمین به صورت پایلوت از بلوک‌های آزاد و تملیک شده شرکت عمران و بهسازی در اختیار انبوه‌ساز قرار می‌گیرد و سپس واحدهای مسکونی به صورت مشارکتی ساخته می‌شوند و شرکت عمران و بهسازی در مقابل سهم زمین، از انبوه‌ساز واحدمسکونی ساخته‌شده دریافت می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
  آرشیو