عصر اعتبار

توسعه پایدار شهری و اسکان موضوع کنفرانس سازمان ملل در اکوادور

عصر ساختمان- دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت "روز جهانی اسکان بشر" ضمن اعلام اینکه تضمین کرامت و فرصت برای همه به دسترسی مردم به مسکن مطلوب و کافی بستگی دارد، دولت‌های ملی و محلی، طراحان شهری و جوامع را در هر کجا ترغیب نمود تا "مسکن را در کانون توجه" نگاه دارند.

توسعه پایدار شهری و اسکان موضوع کنفرانس سازمان ملل در اکوادور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

  "اواخر ماه جاری میلادی، دولت‌ها و شرکای آنها در شهر "کیتو"ی اکوادور برای کنفرانس ملل متحد در مورد مسکن و توسعه پایدار شهری (هبیتات 3) جلسه خواهند داشت. کنفرانس هبیتات که هر 20 سال یک بار برگزار می شود به منظور انعکاس کیفیت اسکان بشر و هرآنچه که می‌خواهیم شهرهای کوچک و بزرگ مان در آینده به نظر آیند، طراحی شده است.

  امسال در حالی‌که جهان دستورکار 2030 برای توسعه پایدار را اجرا می نماید، هبیتات 3 طنین ویژه ای دارد. دستورکار 2030 نقشه راه جامع، یکپارچه و فراگیر جهت صلح، کرامت، منزلت و فرصت برای همه مردم در سیاره ای سالم است. بخش عمده دستیابی به 17 آرمانِ توسعه پایدار، به توان ما در ایجاد شهرها و زیستگاه های انسانی فراگیر، ایمن، تاب آور و پایدار بستگی خواهد داشت.

  دستیابی به این مقصود، هدف دستورکار نوین شهری است که دولت ها در کیتو آن را تصویب خواهند کرد. دستورکار نوین شهری سند مبتنی بر اقدام است که معیارهای جهانی برای توسعه پایدار شهری را تدوین و به ما کمک خواهد کرد چگونه برنامه ریزی، مدیریت و زندگی در شهرها را بررسی مجدد نماییم. تهیه پیش نویس این سند نتیجه فرایند مشارکتی و فراگیر میان دولت ها و نقش آفرینان شهری بوده است.

  در حال حاضر بیش از نیمی از جمعیت جهان در مناطق شهری بسر می برند. تقریبا یک چهارم این افراد در زاغه ها یا مکان های اسکان غیررسمی زندگی می کنند. گسترش سریع و بدون برنامه ریزی شهرهای کوچک و بزرگ به معنای افزایش تعداد مردم آسیب پذیر و فقیری است که در وضعیت پر مخاطره  بدون داشتن فضای کافی یا دسترسی به خدمات اساسی مانند آب، تأسیسات بهداشتی، برق و مراقبت سلامت زندگی می کنند. آنان غالبا از فرصت های شغلی شرافتمندانه دور مانده و نسبت به اخراج های اجباری و بی خانمانی آسیب پذیر هستند. ارائه مسکن مناسب برای همه در میان بالاترین اولویت های دستورکار نوین شهری قرار دارد".

  به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد، بان کی مون در پایان سخنان خود تاکید کرد: اینجانب در این روز جهانی اسکان بشر دولت های ملی و محلی، طراحان شهری و جوامع را در هر کجا ترغیب می نمایم تا "مسکن را در کانون توجه"  نگاه دارند. تضمین کرامت و فرصت برای همه به  دسترسی مردم به مسکن مطلوب و کافی بستگی دارد. اینجانب مشتاقانه منتظر برگزاری کنفرانس هبیتات 3 هستم که به ما کمک خواهد کرد دستورکار توسعه پایدار را برای منفعت همه ابنای بشر به پیش بریم.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو