مدیران خودروعصر اعتبار

عوامل موثر در قیمت زمین کدام اند؟

عصر ساختمان- یک کارشناس مسکن گفت: مواردی از قبیل شرایط جغرافیایی، عرضه و تقاضا تاثیر بسزایی در قیمت زمین دارند.

عوامل موثر در قیمت زمین کدام اند؟
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، نعمت چهار دولی کارشناس مسکن اظهار کرد: شرایط جغرافیایی، عرضه و تقاضا سه عامل تاثیر گذار در قیمت زمین است؛البته در این میان برخی زمین هایی که از ارزش اقتصادی چندانی برخوردار نبودند با تحولاتی نظیر گذر اتوبان, خطوط ریلی و غیره ...از کنار آن ها به یکباره  قیمت چندین برابری پیدا کردند.

  وی با بیان اینکه صنعت ساختمان عامل تحرک در دیگر صنایع است، افزود: طبق برنامه ششم توسعه در حالی دولت موظف به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی است که این امر چرخ دیگر بخش های صنعت  را نیز به حرکت در می آورد.

  این کارشناس مسکن در خصوص الزامات کنترل قیمت زمین نیز تصریح کرد: افرادی در کشور حضور دارند که با ایجاد شبهات در جامعه باعث افزایش یا کنترل قیمت زمین می شوند، اما اصلی ترین عامل در کنترل قیمت زمین ثبات اقتصادی است که در حال حاضر به دلیل نبود ثبات اقتصادی هیچ نهاد نظارتی، کاری از پیش نخواهد برد.

  چاردولی در ادامه به تامین مسکن اقشار کم در آمد اشاره کردوگفت: طبق اصل 31 قانون اساسی دولت موظف به تامین مسکن افراد نیازمند است و این امر با دو روش ارائه زمین مناسب  و ارزان قیمت و نیز  تسهیلات با بهره پایین صورت می گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی