عصر اعتبار

تولیدات فولادی در پنج ماهه نخست امسال به بیش از ۴.۱ میلیون تن رسید

عصر ساختمان- آمار عملکرد واحدهای فولادسازی در دوره پنج ماهه امسال نشان می دهد که تولیدات فولادی به رقم چهار میلیون و ۱۲۴ هزار و ۷۵۶ تن رسید که از این رقم حدود ۶۰ درصد سهم ورق گرم بود.

تولیدات فولادی در پنج ماهه نخست امسال به بیش از ۴.۱ میلیون تن رسید
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان»به نقل از ایرنا، تولیدات فولادی مبارکه اصفهان، سبا، ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، ورق خودرو چهار محال و بختیاری، فولاد خراسان، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد ایران و فولاد اکسین در بررسی مدت یادشده مورد توجه قرار گرفته اند.
  این فولادسازان در پنج ماهه نخست پارسال بیش از چهار میلیون و 499 هزار و 94 تن تولیدات فولادی (ورق گرم، میلگرد، تیرآهن، ورق گالوانیزه، ورق عریض و ... ) به بازار مصرف داخل و خارج از کشور عرضه کردند.
  بررسی دوره یاد شده نشان می دهد میزان ورق گرم تولید شده در پنج ماهه امسال به میزان 2 میلیون و 465 هزار و 663 تن بود که نزدیک به 60 درصد آمار تولیدات فولادی را به خود اختصاص داد.
  مجتمع فولاد مبارکه در دوره پنج ماهه امسال با تولید 2 میلیون و 126 هزار و 839 تن ورق گرم به میزان 86.2 درصد از مجموع ورق گرم تولیدی را از آن خود ساخت.
  همچنین آمار عملکرد ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان و گروه ملی صنعتی فولاد ایران نشان می دهد در پنج ماهه امسال در مجموع 803 هزار و 224 تن انواع میلگرد به بازار مصرف عرضه کردند که سهم بیش از 19 درصدی مجموع تولیدات فولادی را نشان داد؛ ذوب آهن اصفهان در این دوره بالاترین سهم را با 38.5 درصد به خود اختصاص داد.
  این واحدهای تولیدی در پنج ماهه نخست پارسال در مجموع 843 هزار و 49 تن میلگرد تولید داشتند.
  علاوه براین، ذوب آهن اصفهان و گروه ملی صنعتی فولاد ایران در پنج ماهه امسال 223 هزار و 321 تن تیرآهن تولید کردند و عملکرد مدت مشابه در سال گذشته رقم 196 هزار و 775 تن را نشان داد.
  به گزارش ایرنا، واحدهای فولادسازی کشور در چهارماه منتهی به تیرماه امسال بیش از 6 میلیون تن فولاد خام تولید کردند، درحالی که این رقم در مدت مشابه پارسال 5.8 میلیون تن ثبت شده بود.
  جمهوری اسلامی ایران براساس سند چشم انداز 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد را برنامه ریزی کرده که از این رقم حدود 15 میلیون تن سهم صادرات و بقیه در بازار مصرف داخلی عرضه خواهد شد.
  هفت طرح فولاد استانی از جمله برنامه های مهم است که هریک برای ظرفیت 800 هزار تا یک میلیون تن پیش بینی شده و انتظار می رود واحد احیای تعدادی از این واحد ها امسال و بقیه در نیمه نخست 1396 راه اندازی شود.
  سپید دشت (چهارمحال و بختیاری)، شادگان (خوزستان)، نی ریز (فارس)، قائنات (خراسان جنوبی)، میانه (آذربایجان شرقی)، سبزوار (خراسان رضوی) و بافت (کرمان) در مجموع هفت طرح فولاد استانی محسوب می شوند.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو