عصر اعتبار

ایران در رادار گردشگران بریتانیایی

عصر ساختمان- «با راه‌اندازی مجدد پرواز خطوط هوایی مهم جهان به ایران، گردشگران بریتانیایی از جمله اروپایی‌ها مشتاق به کشف و ماجراجویی در سرزمین کهن ایران هستند.»

ایران در رادار گردشگران بریتانیایی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، روزنامه "آیریش تایمز" با اشاره به این مطلب نوشت: در حالی که دسترسی به ایران برای گردشگران اروپایی زمانی با محدودیت‌هایی فراوانی همراه بود، حالا یک مجری تور در ایرلند به نام «G Advantures» تور 14 روزه  سفر به ایران با عنوان «کشف سرزمین پارس» با قیمت 1889 یورو (1599 پوند) راه‌اندازی کرده و از افزایش 200 درصدی فروش تور به مقصد ایران خبر داده است.

  «راشل وسر»، مدیر کمپانی گردشگری «G Advantures» از مسجدهای زیبا و فوق‌العاده، تاریخ متنوع و همچنین مهمان‌نوازی بی‌همتای ایران‌ها به عنوان برگ برنده گردشگری ایران نام می‌برد.

  گرچه دسترسی به ایران همچنان با محدویت‌هایی روبه‌رو است، اما اعزام تورهای گروهی به ایران راحت‌ترین گزینه سفر است. شهروندان بریتانیا باید در هنگام بازدید از ایران راهنمای تور داشته باشند، اما الزاما این راهنمای تور نیازی به تایید از سوی دولت ایران ندارد و بریتانیایی‌ها همچنین آزادند از  حمل ونقل عمومی ایران نیز استفاده کنند.

  در حال حاضر گردشگران ایرلندی از طریق کنسولگری ایران در دوبلین ویزای ورود به ایران را دریافت می‌کنند و دو مجری تور به نام‌های «Usit» و «Sunway» ازجمله کمپانی‌هایی در ایرلند هستند که بسته سفر 14 روزه به ایران به قیمت 1754 یورو ارائه می‌دهند.

  «فاطمه» - یکی از نمایندگان کمپانی گردشگری «Evaneos» - معتقد است، زمانی ایران دور از دسترس به نظر می‌رسید، اما تصمیم خطوط هوایی «بریتیش ایرویز» مبنی بر راه‌اندازی پرواز مستقیم به ایران، این کشور آسیایی را به عنوان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان در سال 2017 معرفی کرده است.

  «آندرو شلتون»، مدیر یکی از دیگر از کمپانی‌های گردشگری نیز اظهار می‌کند: اطلاعات ما حاکی از آن است ایران پس از امارات در دسترس‌ترین و مناسب‌ترین مقصد گردشگری دور برای گردشگران بریتانیاست.

  «بریتیش ایرویز» به ایران بازگشته و دیگر خطوط هوایی نیز احتمالا به آن می‌پیوندند. «ایرفرانس» نیز پروازهای مستقیم خود به تهران را از ماه  آوریل از سر گرفته است.

  همچنین از زمستان پرواز مستقیم لندن- تهران از فرودگاه «‌هیترو» به صورت روزانه برقرار می‌شود.

  بازگشایی سفارت ایران در لندن، رفع تحریم‌ها و کاهش هشدارهای سفر به ایران در سال جاری موجب افزایش تمایل گردشگران خارجی برای سفر به ایران شده است.

  «آیریش ایندیپندنت» در ادامه می‌نویسد: در حالی که همسایه‌های ایران هر کدام با بی‌ثباتی دست و پنچه نرم می‌کنند، ایران همچنان یک مکان امن باقی مانده است و دلیلی ندارد گردشگران احساس کنند سفر به ایران خطری برای آنها به همراه دارد.

  در حال حاضر چالش‌ اصلی ورود گردشگران خارجی، یافتن اتاق به میزان کافی در هتل‌های ایران است، هرچند تعداد تورهایی که از خانه‌ها به عنوان محل اقامت استفاده می‌کنند روز به روز افزایش می‌یابد.

  به عنوان مثال کمپانی«Regent  Holidays» که چندین سال است تور سفر به ایران برگزار می‌کند، در تور 14 روزه خود به ایران، در مناطق شمالی کشور از اقامت‌گاه‌های خانگی استفاده می‌کند و هزینه این تور با احتساب پرواز، از 3999 یورو آغاز می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴۶ ثانیه پیش
  آرشیو