عصر اعتبار

واگذاری انشعاب برق به ساختمان‌های دارای سیستم حفاظتی استاندارد

عصر ساختمان- قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: سازندگان کلیه اماکن به منظور جلوگیری ازتأخیر در تأمین برق واحدهای خود قبل ازدریافت پروانه ساختمان بامراجعه به مناطق برق نسبت به دریافت تأئیدیه طرح های تأسیسات برق اقدام کنند.

واگذاری انشعاب برق به ساختمان‌های دارای سیستم حفاظتی استاندارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از میزان ، عبدالحمید ارسطو با اشاره  به ماده 33 قانون نظام مهندسی ساختمان و مبحث 13 مقررات ملی ساختمان مرتبط با مهندسی برق  و همچنین مبادله تفاهم نامه شیوه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد برق کلیه اماکن که بین وزارت راه، مسکن و شهرسازی،وزارت نیرو،سازمان نظام مهندسی کشور مبادله و توسط وزارت نیرو به منظور اجرا به شرکت های توزیع ابلاغ گردیده است، گف: با ابلاغ  این شیوه نامه از تابستان سال 1394  فقط به ساختمان هایی که سیستم حفاظتی استاندارد را اجرا کرده باشند،انشعاب برق واگذار گردیده است.

  ارسطو ازجمله الزامات این شیوه نامه را رعایت حریم شبکه برق طی فرآیند طراحی و ساخت و ساز، اجرای سیستم ارت مناسب در ساختمان، وجود سیم سوم در داخل ساختمان و همچنین  همبندی سیستم ارت ساختمان با نول ورودی لوازم اندازه گیری، نصب vf 3 آسانسور جهت جلوگیری ازضربه و آسیب به شبکه برق عنوان کرد و در ادامه افزود: مشترکین و متقاضیان برق باید همچنین در زمان طراحی معماری ساختمان نسبت به نصب کلید RCCB در ساختمان ها جهت حفاظت از جان ساکنین و تامین ایمنی در مقابل اتصالی های احتمالی اقدام نمایند.

  قائم مقام و معاون هماهنگی و نظارت شرکت  همچنین متذکر شد: متقاضیان برق با قدرت بیش از 250 کیلووات مطابق باآیین نامه تکمیلی تعرفه های برق نیز ملزم به در نظر گرفتن فضایی جهت پست برق  در زمان طراحی معماری  می باشندکه  متاسفانه بدلیل عدم توجه به این موضوع؛ سازندگان در زمان تأمین برق بدلیل عدم پیش بینی محلی برای تأسیسات برق ساختمان با تأخیر در تأمین برق و مشکلاتی در بهره برداری از ملک خود می شوند.

  وی با تاکید بر اهمیت این موضوع گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه شیوه نظارت بر طراحی و اجرای استاندارد برق کلیه اماکن، مهندسین برق برای نظارت بر اجرای طرح تأسیسات برق ساختمان ها در راستای اهداف شیوه نامه از سوی سازمان نظام مهندسی استان آموزش دیده و پروانه صلاحیت دریافت کرده اند. 

  وی در پایان با تاکید مجدد بر الزام سازندگان به دریافت تأئیدیه طرح های تأسیسات برق از مناطق 22گانه برق تهران به منظور جلوگیری از تأخیر درتأمین برق  ملک خود؛قبل ازدریافت پروانه ساخت از شهرداری تصریح کرد:  در این فرایند ناظرین تاسیسات برق  نیز از طریق سازمان نظام مهندسی استان به متقاضیان معرفی  و در پایان کار جهت اخذ انشعاب، فرم های تأئید شده توسط ناظر ین برق و سازمان نظام مهندسی به مناطق  بیست و دو گانه توزیع برق تهران بزرگ جهت تامین انشعاب ارسال می شود.

  وی اعلام کرد از ابتدای  اجرای این طرح تاکنون به در خواست 15942 متقاضی توسط سازمان نظام مهندسی استان رسیدگی و توسط مناطق برق بیش از یکصدهزار انشعاب به شهروندان واگذار گردیده است.

  وی از ویژگی‌های اجرای این طرح را بهبود کیفیت ولتاژ،ایمنی ساکنین افزایش طول عمر لوازم برقی، بهبود بهره‌وری و کاهش تلفات شبکه برق عنوان کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
  آرشیو