مدیران خودروعصر اعتبار

کاهش اجاره بهای پاییزی

عصر ساختمان- هر چند با تغییرات نرخ سود بانکی باعث افزایش چند درصدی قیمت ها در بازار اجاره شده بود، اما در آستانه پایان فصل نقل و انتقالات و آغاز مهر ماه، قیمت اجاره بها روند نزولی در پیش گرفته است.

کاهش اجاره بهای پاییزی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا ، گزارش‌های رسمی حاکی از این است که نرخ اجاره بها در طول بیش از یک سال گذشته در برخی از مناطق تهران روند صعودی داشته که البته این افزایش قیمت همچنان زیر نرخ تورم عمومی بوده است.

  کارشناسان معتقدند که بخشی از دلایل افزایش نرخ اجاره بها به تغییرات نرخ سود بانکی بر می‌گردد و عده‌ای هم می‌گویند که وقتی دوره رکود طولانی می‌شود، طبیعی است که اجاره افزایش یابد. در حال حاضر اصلی ترین مشکل بازار مسکن، نبود قدرت خرید مردم است و وقتی تقاضا برای خرید مسکن کم باشد؛ نیاز به سمت بازار اجاره سرازیر می‌شود.

  بنابراین در شرایطی که میزان عرضه ثابت مانده و تقاضا در حال افزایش است؛ قیمت‌ها هم به طور طبیعی افزایش می‌یابد. در طول بیش از یک سال گذشته مجموع این عوامل دست به دست هم دادند و قیمت اجاره افزایش یافت. حال اینکه طبق گفته حسام عقبایی، رییس اتحادیه املاک استان تهران با پایان فصل نقل و انتقلات مسکن در بازار اجاره، قیمت‌ها در این بازار رو به کاهش است و پیش بینی می‌شود حداقل تا 3 درصد در این بازار کاهش قیمت داشته باشیم.

  در جدول زیر اجاره بهای خانه های زیر 100 متر در محله های مختلف تهران آمده است:

  متراژمحلهقیمت (تومان)
  85 متر-10 ساله تهرانپارس 75 میلیون رهن کامل
  86 متر-15 ساله بلوار کشاورز 50 میلیون اجاره+800 هزار اجاره
  70 متر- 7 ساله میدان المپیک 20 میلیون رهن +یک میلیون اجاره
  78 متر-8 ساله بهارستان 40 میلیون رهن کامل
  100متر-10 ساله هفت تیر 30 میلیون رهن + یکی میلیون و 900 هزار اجاره
  90 متر- نوساز پاسداران 100 میلیون رهن + 2 میلیون و 500 هزار اجاره
  100 متر- 5 ساله صادقیه 75 میلیون رهن +500 هزار اجاره
  90 متر- 5 ساله پیروزی 85 میلیون رهن کامل
  90 متر- 6 ساله انقلاب 85 میلیون رهن +300 هزار اجاره

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی