مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرعامل توانیر:

نصاب جدیدی در مصرف برق خواهیم داشت

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: باتوجه‌به افزایش دمای هوا پیش‌بینی می‌شود نصاب‌های جدیدی در نیاز مصرف برق کشور به ثبت برسد.

نصاب جدیدی در مصرف برق خواهیم داشت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، «مصطفی رجبی مشهدی» در گفت وگویی افزود: روز گذشته نصاب جدیدی در نیاز برق کشور تجربه شد و به عدد 77 هزار و 151 مگاوات رسیدیم.

  وی ادامه‌داد: امروز هم روز بسیار گرمی است و پیش‌بینی ما این است که نصاب جدیدی در این‌ زمینه داشته باشیم.

  مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: به طور قطع این نصاب‌های جدید یعنی مصرف بیشتر برق و یعنی اینکه ما باید برای تامین برق مناطق مختلف کشور به‌ویژه مناطق گرمسیر بیشتر تلاش کنیم.

  رجبی مشهدی گفت: با هدف مشارکت هم‌وطنان در مدیریت مصرف برق در شرایط این افزایش مصرف، روز گذشته پیامکی برای هم‌وطنان در 6 استان کشور که به طور عمده مناطق گرمسیر بوده‌اند، در سطح هشدار 2 صادر شد.

  وی ادامه‌داد: این پیامک به این معنا بود که مردم در ساعات اوج مصرف بین ساعات 13 تا 18 از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند و از دور کند کولرهای آبی و دمای بالاتر از 24 درجه در کولرهای گازی استفاده کنند.

  مدیرعامل توانیر افزود: به‌ازای هر یک درجه افزایش دمای کولرهای گازی سه درصد از مصرف برق کاسته می‌شود و این مهم کمک می‌کند که ما برق را بتوانیم به‌صورت پایدار در اقصی‌ نقاط کشور به‌ ویژه مناطق گرمسیر عرضه کنیم.

  رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: کاهش دما از 17 به 24 به تأمین 20 درصدی برق کمک می‌کند.

  وی گفت: با وجود افزایش دمای هوا و مصرف اکنون شبکه سراسری برق پایدار است.

  مدیرعامل توانیر از همکاری بخش اداری تشکر کرد و گفت: صرفه‌جویی در بخش اداری می‌تواند به تأمین یک‌هزار و 500 مگاوات برق کمک کند.

  رجبی مشهدی به مراکز تجاری بزرگ توصیه کرد تا مولدهای خود را در اوج مصرف در مدار قرار دهند.

  پورسعیدخلیلی