مدیران خودروعصر اعتبار

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان:

واگذاری زمین به متقاضیان جوانی جمعیت در خوزستان به ۷۵۰۰ قطعه می‌رسد

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از واگذاری سه هزار و ۵۰۰ قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت به متقاضیان خبر داد و گفت: در آینده نزدیک حدود چهار هزار قطعه زمین دیگر نیز به متقاضیان استان اختصاص می‌یابد.

واگذاری زمین به متقاضیان جوانی جمعیت در خوزستان به ۷۵۰۰ قطعه می‌رسد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، میثم آذرسا در خصوص پروژه‌های مسکن در استان اظهار کرد: ساخت حدود 77 هزار واحد مسکن مهر در دستور کار استان خوزستان بود که تاکنون 64 هزار واحد آن تکمیل شده و مابقی درگیر مسائل حقوقی هستند.

  وی افزود: از تعداد واحدهای باقیمانده مسکن مهر، تاکنون 2 هزار واحد تعیین‌تکلیف شده که تا هفته دولت، یک هزار واحد دیگر تکمیل می‌شود.

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: برای واحدهای مسکن مهر استان، 600 فقره آسانسور از صندوق ملی مسکن درخواست شده که این موضوع تا هفته دولت عملیاتی می‌شود.

  آذرسا بیان کرد: طی دو سال گذشته، 25 طرح آماده‌سازی در جهت تکمیل سایت‌های مسکن مهر استان انجام شده که از پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصدی برخوردار هستند. البته پیش‌بینی شده تا هفته دولت این میزان به 80 درصد برسد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر 20 هزار واحد فعال در طرح نهضت ملی استان وجود دارد که به صورت متوسط حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اضافه کرد: موضوع زیرساخت‌ها در طرح‌های اقدام ملی مسکن به طوری جدی دنبال می‌شود و امیدوارم تا یک ماه آینده با جذب یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار از صندوق ملی مسکن، سایت‌های مسکن استان پویاتر شوند.

  آذرسا با بیان اینکه برای ساخت مسکن در استان حدود سه هزار هکتار زمین، هدف‌گذاری شده است، گفت: 110 سایت مسکن به مساحت 210 هکتار در حال آماده‌سازی است و 730 هکتار دیگر نیز برای یک ماه آینده برنامه‌ریزی شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی