مدیران خودروعصر اعتبار

احداث یک ترمینال مدرن با تامین ۳۰ همت در فرودگاه مهرآباد

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: در مرحله تهیه اسناد مناقصه هستیم تا یک ترمینال مدرن برای فرودگاه مهرآباد با منابع داخلی شرکت فرودگاه‌ها که برابر با ۳۰ همت است، احداث شود.

احداث یک ترمینال مدرن با تامین ۳۰ همت در فرودگاه مهرآباد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، رضا نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران امروز (سه شنبه، 19 تیرماه) در نشست خبری عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم با اشاره به اینکه احداث یک ترمینال مدرن با تأمین 30 همت در فرودگاه مهرآباد در دستور کار است، گفت: در مرحله تهیه اسناد مناقصه هستیم تا یک ترمینال مدرن برای فرودگاه مهرآباد با منابع داخلی شرکت فرودگاه‌ها که برابر با 30 همت است، احداث شود. البته این بودجه از منابع داخلی خود شرکت فرودگاه‌ها تأمین خواهد شد و به منابع دولتی نیازمند نیستیم.

  وی ادامه داد: محل اجرای این پروژه در زمین‌های متعلق به ارتش است که به مرحله نهایی رسیده و آماده امضای تفاهم نامه است.

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از آماده شدن اطلس سرمایه‌گذاری در مجموعه فرودگاه‌ها کشور خبر داد و افزود: در این اطلس 200 فرصت سرمایه‌گذاری به ارزش 40 هزار میلیارد تومان -که آماده انعقاد قرارداد است-، مطرح شده است.

  نخجوانی افزود: شرکت فرودگاه‌ها تنها مرجع کنترل و ارائه خدمات ناوبری هوایی به همه پروازها اعم از پروازهای نظامی و غیرنظامی و عبوری است. روزانه حدود 950 پرواز عبوری از آسمان ایران انجام می‌شود.

  معاون وزیر راه با اشاره به برنامه‌ریزی برای توسعه فرودگاه مهرآباد به عنوان قطب پروازهای داخلی کشور گفت: در برنامه هفتم توسعه انتقال حداکثری پروازهای این فرودگاه به فرودگاه امام (ره) مطرح شده بود که با رأی قاطع 95 درصدی نمایندگان مجلس مخالفت شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی