مدیران خودروعصر اعتبار

بانک مرکزی اعلام کرد؛

رشد ۱۴.۱ درصدی معاملات مسکن در خرداد امسال نسبت به سال گذشته

عصر ساختمان- بانک مرکزی اعلام کرد: گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران حاکی از افزایش ۱۴.۱ درصدی تعداد آپارتمان‌های معامله شده در تهران در خردادماه سال ۱۴۰۳ نسبت به دوره مشابه سال گذشته است.

رشد ۱۴.۱ درصدی معاملات مسکن در خرداد امسال نسبت به سال گذشته
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا؛ در خردادماه سال 1403، تعداد آپارتمان‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به 9/3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 20.6 درصد کاهش و 14.1 درصد افزایش نشان می‌دهد.

  همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 859.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 1.4 و 9.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

  نرخ رشد نقطه‌به‌نقطه مسکن در تهران خرداد ماه امسال در حالی 9.7 درصد بوده که نرخ رشد قیمت‌ها در خرداد سال گذشته نسبت به مدت مشابه آن در 1401، 98.7 درصد بوده است.

  گزارش «تحولات معاملات بازار مسکن شهر تهران در خردادماه سال 1403» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

   


   

  پورسعیدخلیلی