مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت آپارتمان نقلی در مرکز تهران

عصر ساختمان- بازار آپارتمان نقلی ۴۰ تا ۵۰ متر در تهران نسبت به واحدهای بزرگ متراژ از مزیت همخوانی بیشتر با توان اقتصادی اقشار پایین و متوسط برخوردار است؛ زیرا خانوارها این امیدواری را دارند که از طریق نقدینگی خود، وام اوراق و مبلغ رهن، صاحب مسکن شوند.

قیمت آپارتمان نقلی در مرکز تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مناطق 9 تا 12 در امتداد جنوب غربی تا مرکز شهر تهران قرار دارند که طی سال‌های اخیر بازار  مسکن این محدوده مورد توجه اقشار متوسط و پایین جامعه قرار گرفته است. در حال حاضر با نقدینگی بسیار کمتر از مناطق شمالی تهران می‌توان در مرکز و جنوب غربی پایتخت، آپارتمان خریداری کرد.

  البته بررسی آگهی‌ها نشان می‌دهد که بعضا اختلافات معناداری بین نرخ‌های پیشنهادی وجود دارد. به این دلیل که بعضا قیمت‌های نامتعارفی توسط برخی مالکان تعیین می‌شود که خریداران باید با جست‌وجوی کافی و آگاهی کامل از بازار مسکن اقدام به خرید کنند.

  در مواردی اختلاف قیمت پیشنهادی یک آپارتمان با آپارتمان مشابه در محله‌های جنوبی تهران بسیار زیاد است که از تعیین نرخ‌های دلخواه و در مواردی نجومی توسط بعضی مالکان حکایت  دارد.

  بررسی آخرین وضعیت بازار مسکن گویای آن است که نرخ‌ها به ثبات نسبی رسیده که به گفته‌ی واسطه‌های ملکی، ثبات بازار ارز، افت معاملات مسکن و کاهش انتظارات تورمی می‌تواند از عوامل این موضوع باشد.

  در این گزارش نرخ پیشنهادی آپارتمان‌های 40 تا 50 متری در جنوب غرب و مرکز تهران را مشاهده می‌کنید:

  هم‌اکنون می‌توان با شرایطی در جنوب پایتخت صاحب مسکن شد. اگر کسی حدود 60 درصد نقدینگی لازم برای خرید آپارتمان در جنوب تهران را داشته باشد می‌تواند با استفاده از وام 480 میلیون تومانی اوراق و پول پیش اجاره آن واحد، صاحب خانه شود.

  به طور مثال در صورتی که قیمت یک آپارتمان دو میلیارد تومان باشد می‌توان با 1.2 میلیارد تومان نقدینگی به همراه 320 میلیون تومان نرخ رهن و 480 میلیون تومان وام اوراق، پول خانه‌ مدنظر را فراهم کرد. البته زوجین برای خرید وام اوراق باید حدود 95 میلیون تومان هزینه کنند.

  بر اساس برخی برآوردها توسط فعالان بازار مسکن، حدود 80 درصد معاملات از نوع سفته‌بازی و سرمایه‌گذاری است که اغلب در شمال تهران انجام می‌شود؛ به طوری که 38 درصد معاملات در چهار منطقه‌ واقع در نیمه شمالی شهر تهران صورت می‌گیرد. از بین پنج منطقه‌ پایتخت که حدود نیمی از معاملات را به خود اختصاص می‌دهند تنها یک منطقه (منطقه 10) در جنوب تهران قرار دارد.

  زوج‌های تهرانی می‌توانند تا سقف 480 میلیون تومان شامل 200 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و 80 میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید 800 برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که طبق نرخ‌های اوایل امسال هزینه آن 78 میلیون و 720 هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه 15 میلیون و 744 هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید 160 ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید 94 میلیون و 464هزار تومان پرداخت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی