عصر اعتبار

چمران:

در نازی‌آباد برای جای پارک قمه می‌کشند

عصر ساختمان:در جلسه دویست و هجدهمین جلسه شورای شهر تهران و پس از استماع اعضای شورای شهر تهران از گزارش دبیر دبیران شورایاری منطقه یک، هرکدام نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص منطقه یک مطرح نمودند.

در نازی‌آباد برای جای پارک قمه می‌کشند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از میزان، مرتضی طلایی نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از چالش‌های شهرداری‌ و شورایاری‌ها مدل ارتباطی و گفت‌وگو میان این دو مجموعه است، گفت: متاسفانه سیستم شهرداری و شورایاری‌ها در برخی از مناطق دچار نوسان است.

  وی با بیان اینکه بایستی به شورایاری‌ها احترام گذاشت، گفت: رعایت احترام و شورا باوری می‌تواند به عنوان یک مدل برای شهرداران و معاونت‌های شهرداری باشد به طوریکه هم‌اکنون این تعامل و همکاری و احترام در منطقه یک وجود دارد.

  رئیس ستاد شورایاری محلات شهر تهران با بیان اینکه مشکلات و موانع محلات بایستی در کمیسیون شوراها دسته‌بندی و رسیدگی شود، گفت: این موضوع می‌تواند بسیاری از مشکلات محلات را برطرف کند.

  طلایی به ادامه خط مترو از تجریش به سمت شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: این کار بایستی حتماً کمیسیون عمران و حمل و نقل مورد بررسی قرار بگیرد.

  وی با اشاره به نگرانی شهروندان در منطقه یک به دلیل ساخت و سازهای بی‌رویه و برج‌سازی در این منطقه تاکید کرد: متاسفانه برج سازان در این منطقه منجر به تخریب باغات شده‌اند که امیدواریم کمیسیون شهرسازی و معماری به موضوع ورود پیدا کند و برای باقی‌مانده باغات تصمیم‌گیری کند.

  نایب رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که می‌بایستی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد، نوع کارکردها و برنامه‌های فرهنگی در مناطق و محلات است چرا که قطعاً کارکردهای فرهنگی در مناطق متفاوت است و این مأموریت نیز بایستی از سوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پیگیری شود.

  گفتنی است در ادامه جلسه، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص جمع‌بندی گزارش منطقه یک و مشکلات این منطقه خاطرنشان کرد: ما در گذشته نیز در خصوص برج‌سازی‌ها در منطقه یک هشدارهایی داده بودیم به طوریکه در این منطقه شاهد ساخت و سازهای ساختمان‌ها به طبقات مختلف (4 تا 9) طبقه هستیم.

  وی گفت: کوچه‌های باریک و تنگ منطقه یک کشش این ساخت و سازها و برج‌سازی‌ها را ندارد و این موارد از مهمترین مشکلات منطقه محسوب می‌شود.

  چمران با اشاره به عدم پارکینگ در منطقه یک گفت: علاوه بر مشکلات پارکینگ در این منطقه، در مناطق دیگر نیز این مشکل وجود دارد که از آن جمله می‌توان به محله نازی‌آباد اشاره کرد که برای جای پارک قمه می‌کشند.

  وی در ادامه به میزان مرگ و میرها در روزهای اخیر در پی آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: میزان مرگ و میر از 150 نفر به 180 نفر رسیده است.

  رئیس شورای شهر تهران همچنین به تعطیلی یک هفتگی معادن شن و ماسه در یک هفته اخیر به دلیل آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: اینگونه کارها به درد نمی‌خورد به طوریکه برخی از این معادن 15 سال است که پروانه فعالیت آنها به اتمام رسیده است که امیدواریم استاندار تهران به میدان بیاید و تدبیری برای این موضوع اتخاذ کند.

  چمران در ادامه به فعالیت شورایاری‌ها در مناطق و محلات اشاره کرد و گفت: ما برای فعالیت‌های این مجموعه تلاش‌های گسترده‌ای را کرده‌ایم و حتی در دولت نهم، دهم و یازدهم، وزارت کشور و فرمانداری مخالف برگزاری انتخابات بودند اما با پیگیری و دریافت دستور مستقیم دولت اقدام به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها کردیم.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو