مدیران خودروعصر اعتبار

شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد

عصر ساختمان- تاکنون ۳۴۱ هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله‌ی اجرا رسیده و برنامه شناسایی اراضی دولتی و خصوصی به منظور اجرای پروژه‌ها در سال ۱۴۰۲ آغاز شده که تا خرداد امسال انجام می‌شود.

شناسایی زمین برای ساخت مسکن توسط بنیاد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حمایت و ساخت سالیانه 400 هزار واحد نهضت ملی مسکن را در روستاها، شهرهای کمتر از 25 هزار نفر و برخی شهرهای بالای 25 هزار نفر را در دستور کار دارد که تاکنون 341 هزار واحد در روستاها و شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن به مرحله‌ی اجرا رسیده است. اوایل بهمن ماه سال گذشته میانگین پیشرفت واحدهای شهری تحت نظر بنیاد مسکن 23 درصد و واحدهای روستایی 45 درصد عنوان شد. در حال حاضر بیش از 72 هزار واحد از مرحله‌ی فونداسیون عبور کرده است. بیش از 3000 واحد در حین نازک‌کاری و نزدیک 200 واحد افتتاح و به مردم واگذار شده است. 3000 واحدی که در مراحل پایانی قرار دارد فروردین 1402 همزمان با سالروز تشکیل حساب صد امام (ره) افتتاح می‌شود.

  درخصوص برنامه‌های سال جاری نیز حمیدرضا سهرابی - معاون مسکن شهری بنیاد مسکن - گفته است: بنیاد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت شروع به شناسایی اراضی دولتی خصوصی کرده است تا بتواند برای تولید مسکن در سال آتی توافق های لازم را انجام بدهد و در صورت نیاز الحاق با شرایط قانونی انجام شود.

  وی با اشاره به اینکه تامین اراضی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن فرآیندی زمانبر است و توافقات باید با بخش خصوصی و منابع طبیعی انجام و فرآیند قانونی برای الحاق به محدوده انجام شود، بیان کرد: برای این منظور اراضی شناسایی شده در کمیته طراحی، برنامه‌ریزی و شورای‌برنامه‌ریزی تعیین تکلیف می‌شود.

  سهرابی به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: نتایج بررسی اراضی شناسایی و معرفی شده در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت حداکثر تا 3 ماه نخست سال 1402 اعلام می‌شود تا ساخت مسکن بر روی اراضی فاقد مشکل آغاز شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی