مدیران خودروعصر اعتبار

ساز وکار افزایش پلکانی نرخ آبها در سال ۱۴۰۲ تعیین شد

عصر ساختمان- با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نیرو در سال آتی موظف است به ازای فروش هر مترمکعب آب شرب تا دو برابر بیش از الگوی مصرف ۱۵ درصد و برای مشترکانی که بالاتر از دو برابر الگو، مصرف دارند به میزان ۳۵ درصد نرخ آبها را افزایش دهد.

ساز وکار افزایش پلکانی نرخ آبها در سال ۱۴۰۲ تعیین شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت سوم امروز ( شنبه) مجلس، بخش درآمدی لایحه بودجه 1402 کل کشور را بررسی کرده و بند الف و بند ب تبصره 6 لایحه بودجه را به تصویب رساندند.

    بر اساس بند الف تبصره 6 لایحه بودجه 1402؛ الف- ‌وزارت نیرو از طریق شرکتهای آب و فاضلاب استانی سراسر کشور مکلف است علاوه بر نرخ آب‌بها به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب بالاتر از الگوی مصرف تا دو برابر بیش از الگو پانزده درصد (15%) نرخ آب‌بها را افزایش دهد و از مشترکانی که بیش از دو برابر الگو مصرف کرده‌اند به ازای هر متر مکعب مازاد، سی و پنج درصد (35%) نرخ را افزایش و از آنان دریافت و به خزانه‌داری کل کشور واریز کند. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش‌افزوده نخواهد بود.

    بر اساس بخش درآمدی بند ب تبصره 6 لایحه بودجه؛ درآمدهای وصولی مرتبط به این بند به ردیف درآمدی شماره 110516 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور، عوارض سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سهم وزارت آموزش و پرورش و ورزش و جوانان حسب مورد به حساب مربوط واریز می‌شود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی