مدیران خودروعصر اعتبار

معاون بنیاد مسکن خبر داد

شروع بازسازی روستاهای خوی

عصر ساختمان- معاون بنیاد مسکن گفت: با مساعد شدن هوا در شهرستان خوی کار بازسازی روستاها آغاز شده و در هفته‌ی جاری تعدادی از واحدها به مرحله‌ی بتن‌ریزی و فونداسیون می‌رسد.

شروع بازسازی روستاهای خوی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجید جودی اظهار کرد: بنده به همراه تیم‌های عملیاتی بنیاد مسکن از چهار ستاد استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و اردبیل در منطقه زلزله‌زده‌ی خوی حضور داریم. تا کنون از 2250 واحد تخریبی بیش از 600 واحد آواربرداری شده است.

  وی افزود: حدود 11 هزار واحد تعمیری هم وجود  دارد که نزدیک 7000 واحد تعیین تکلیف شده و وارد فرآیند تعمیر شده‌اند.

  معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: بعضی از واحدها در داخل شهر خوی هنوز به مرحله‌ی آواربرداری نرسیده؛ زیرا وسایل مردم در داخل خانه‌ها قرار دارد. منتظر هستیم شرایط مهیای آواربرداری این قبیل خانه‌ها شود.

  جودی با بیان این‌که 130 اکیبپ آواربرداری در منطقه‌ی خوی مشغول فعالیت هستند گفت: با مساعد شدن هوا در روستاها کار بازسازی شروع شده و انشاءالله در هفته‌ی جاری تعدادی از واحدها به مرحله‌ی بتن‌ریزی و فونداسیون می‌رسد. به اندازه کافی میلگرد، اسکلت، سیمان، بتن، شن و ماسه به منطقه منتقل شده است.

  وی تاکید کرد: به محض این‌که آواربرداری هر واحد به اتمام می‌رسد، اجرای فونداسیون را آغاز می‌کنیم. برای تامین منابع هم معطل تسهیلات نمانده‌ایم و فعلا با مصالح موجود و منابع مالی بنیاد کارها را پیش می‌بریم.

  معاون بنیاد مسکن درباره زمان پرداخت وام بازسازی به زلزله‌زدگان خوی گفت: تسهیلات در دولت مصوب شده اما هنوز ابلاغ نشده است. برای مناطق شهری 300 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 5 درصد و مناطق روستایی 250 میلیون تومان با نرخ سود 4 درصد تعیین شده است. همچنین در شهرها 105 میلیون و در روستاها 90 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی