مدیران خودروعصر اعتبار

معاون بانک مسکن خبر داد:

پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی وام مسکن برای سال آینده

عصر ساختمان- عضو هیات مدیره بانک مسکن و معاون امور اعتباری از پیشنهاد بانک مسکن برای افزایش ۵۰ درصدی تسهیلات مسکن در سال آینده خبر داد.

پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی وام مسکن برای سال آینده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از  ایلنا، سید محسن فاضلیان در نشست خبری افتتاح پروژه 234 واحدی نگین دولت‌آباد درباره ضرورت افزایش سقف تسهیلات مسکن اظهار داشت: بانک مسکن محدودیتی برای افزایش سقف تسهیلات مسکن بالاتر از سقف تعیین شده از سوی بانک مرکزی ندارد که این نرخ را در قرارداد‌های انفرادی از 200 میلیون به 400 میلیون و در مجموع به 800 میلیون تومان برساند اما موضوع مهم توان مردم برای بازپرداخت این تسهیلات با توجه به میزان درآمد آنها است.

    وی ادامه داد: به طور قطع باید تناسبی بین مدت زمان پرداخت اقساط و میزان اقساط و سقف تسهیلات وجود داشته باشد و این توازن برای سلامت بانک بسیار مهم است.

    عضو هیات مدیره بانک مسکن و معاون امور اعتباری از پیشنهاد بانک مسکن برای افزایش 5۰ درصدی تسهیلات مسکن در سال آینده خبر داد و گفت: تورم مسکن قابل مشاهده و رصد است و پیشنهاد ما به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار افزایش سقف تسهیلات مسکن تا 50 درصد است که اگر بانک مرکزی مجوز دهد سقف تسهیلات افزایش پیدا می‌کند اما باید توجه داشت که بانک مرکزی با هر میزان درصدی برای افزایش سقف تسهیلات مسکن موافقت کند به همان میزان سقف اقساط و باز پرداخت هم افزایش پیدا می‌کند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی