مدیران خودروعصر اعتبار

رییس انجمن انبوه سازان تهران:

ساخت مسکن با آمدن بذرپاش جنب‌وجوش گرفت

عصر ساختمان- رییس انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: ماه‌ها بود که خواهان جلسه با مسئولان وزارت راه و شهرسازی بودیم که محقق نمی‌شد اما با آمدن بذرپاش این نشست برگزار شد و به نظر می‌رسد تعامل وزارتخانه با بخش خصوصی افزایش یافته است؛ پیشنهاداتی برای تعدیل نرخ واحدهای مسکونی و تامین منابع مالی پروژه نهضت ملی مسکن ارایه شد که وزیر پذیرفت.

ساخت مسکن با آمدن بذرپاش جنب‌وجوش گرفت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ایرج رهبر اظهار کرد: خوشبختانه با روی کار آمدن بذرپاش در وزارت راه و شهرسازی، طرح نهضت ملی مسکن مقداری به جنب و جوش رسیده و شخص وزیر هدایت و پیگیری رفع چالش‌ها را بر عهده گرفته است.

  وی افزود: اوایل ماه جاری وزیر نشستی را با انبوه‌سازان برگزار کرد و به پیشنهادات ما گوش داد. این در حالی است که قبلا ماه‌ها به دنبال نشست با مسئولان وزارتخانه بودیم و محقق نمی‌شد. مهم‌ترین موضوعی که در نشست با بذرپاش مطرح شد، پایین بودن توان متقاضیان بود که پیشنهاداتی برای نحوه تامین مالی پروژه‌ها ارایه دادیم.

  رییس انجمن انبوه سازان استان تهران تصریح کرد: سازندگان اعلام آمادگی کردند که منابع مالی طرحها را به صورت مشارکت تامین و در قبال آن به صورت تهاتر زمین یا واحد مسکونی دریافت کنند.

  رهبر ادامه داد: با توجه به تجربه مسکن مهر این نگرانی را مطرح کردیم که ممکن است نقدینگی متقاضیان تکافوی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را ندهد و این مساله به طولانی شدن طرحها بیانجامد. بنابراین سرمایه و توان فنی بخش خصوصی می‌تواند گره گشا باشد. آقای بذرپاش به مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران دستور داد تا از نظرات سازندگان برای پیشبرد کارها استفاده شود.

  وی با اشاره به نیاز استان تهران به 600 تا 700 هزار واحد مسکونی گفت: در حال حاضر حدود 150 هزار واحد در مرحله ساخت است که فاصله معناداری با اهداف تعیین شده دارد.

  رییس انجمن انبوه سازان استان تهران، نوسانات قیمت مصالح ساختمانی را یکی از چالشهای اصلی طرح نهضت ملی مسکن دانست و گفت: اوایل امسال میلگرد کیلویی 14 هزار تومان بود که هم اکنون به حدود 23 هزار تومان رسیده است. به همین نسبت دیگر نهاده‌های ساختمانی هم دچار تغییر قیمت شده است.

  به گفته رهبر، سازندگان انتظار دارند قیمت واحدهای نهضت ملی مسکن با توجه به تورم، تعدیل شود. آقای بذرپاش این موضوع را پذیرفت و قرار شد قیمتها در یک فرآیند کارشناسی مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ساختمان فردا ۲
    • نشریه ساختمان فردا ۱
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۲ روز پیش
    آرشیو