مدیران خودروعصر اعتبار

کارگران ساختمانی یک گام تا بیمه تامین اجتماعی

عصر ساختمان- نایب رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی ابراز امیدواری کرد با حل ایراد اصلاحیه ماده (۵) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی، امکان بهره مندی کارگران ساختمانی در انتظار بیمه تامین اجتماعی هرچه زودتر فراهم شود.

کارگران ساختمانی یک گام تا بیمه تامین اجتماعی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، هادی ساداتی با اشاره به رفع ایراد شورای نگهبان از طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی اظهار کرد: خوشبختانه این ایراد در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس برطرف و به شورای نگهبان ارسال شد ولی هنوز از شورا برنگشته است. به مجرد بازگشت از شورای نگهبان لازم‌الاجراست و باید به اجرا درآید.

  وی درباره ایراد گرفته شده توضیح داد: اصلاحیه مذکور به دستور نیاز داشت و باید برنامه‌ای در دستور العملش تدوین می شد که منابع درآمدی را به طور کامل مشخص می کرد و شرح می داد ولی دستورالعملی که در آن منابع درآمدی تعریف شده بود شفاف نبود که در کمیسیون اجتماعی این ایراد برطرف شد.

  ساداتی ادامه داد: ایراد بعدی در مورد کارگروه بود که اصلاحیه‌ای هم در مورد آنها اعمال شد و این دو ایراد شکلی و ماهوی بود که کمیسیون اجتماعی به آنها پرداخت و مذاکرات لازم با کارشناسان سازمان تامین اجتماعی هم صورت گرفت.

  نایب رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی درعین حال با ابراز گله از عدم دعوت نمایندگان بخش کارگری در جریان بررسی اصلاح ماده 5 قانون بیمه کارگران ساختمانی و حل ایرادات آن، گفت: متاسفانه ما در جلسات حضور کامل نداشتیم در حالی که حضور نمایندگان کارگر در مصوبات و نهایی شدن آنها و تدوین برخی برنامه‌ها ضروری است ولی در حق نمایندگان کارگری کم کاری می شود.

  ساداتی درباره آمار کارگران ساختمانی در نوبت انتظار بیمه نیز گفت: تعداد کارگران ساختمانی بیمه‌پرداز در سالهای 1398 و 1399، 840 هزار نفر بود که در حال حاضر زیر 600 هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند.

  به گفته وی بر اساس آمارها،‌ حدود یک میلیون و 300 هزار کارگر ساختمانی در کشور وجود دارد که زیر 600 هزار نفر بیمه پرداز هستند و 650 هزار کارگر ساختمانی در صف بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو