مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش ظرفیت نهضت مسکن

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه گفت: مسئولیت اجرای شهرک «اعتمادیه» در غرب و «خوارزمی» در شرق استان تهران به شرکت عمران اندیشه واگذار شده که ظرفیت هریک از آنها ۴۰ هزار نفر است و طرح نهضت ملی مسکن را در این دو شهرک اجرا می‌کنیم.

افزایش ظرفیت نهضت مسکن
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، مهدی مسلم‌خانی اظهار کرد: با توجه به محدودیت زمین در شهر جدید اندیشه، تعریف طرح جدید در بخش نهضت ملی مسکن در این شهر در دستور کار نیست اما پروژه‌های مشارکتی مسکونی  و عمرانی شامل طرح های زیربنایی و روبنایی در حال احداث است که بخشی از آنها را به زودی با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح و کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

  وی افزود: افتتاح 400 واحد مسکونی مشارکتی، مدرسه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پیست اسکیت نوجوانان از جمله طرح هایی است که به زودی افتتاح خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه تصریح کرد: از برنامه‌های کلنگ‌زنی هم باغ موزه دفاع مقدس شهر جدید اندیشه را داریم که اولین باغ موزه شهرهای جدید محسوب می‌شود. پیاده راه سلامت، یک مدرسه 15 کلاسه و پارک ورزشی مسکن مهر اندیشه از دیگر پروژه هایی است که عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

  مسلم‌خانی، مجموع واحدهای مسکن ملی اندیشه را 2500 واحد دانست و گفت: این 2500 واحد به صورت مشارکتی اجرا می‌شود که هم‌اکنون بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  وی درباره نحوه واگذاری واحدها به متقاضیان اظهار کرد: سهم شرکت عمران و شرکا در پروژه ها متفاوت است. در مواردی ما 70 درصد سهم داریم و در برخی دیگر 30 درصد سهم ما خواهد بود. نحوه عرضه هم از هم اکنون مشخص نشده و پس از تکمیل واحدها با دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید با اشاره به محدودیت شهر اندیشه درخصوص افزایش ظرفیت واحدهای مسکونی گفت: در اندیشه طرح مسکونی قابل توسعه نداریم اما مسئولیت احداث چند شهرک جدید از جمله «اعتمادیه» در غرب که در نزدیکی شهریار قرار دارد و «خوارزمی» در شرق استان تهران به شرکت عمران اندیشه واگذار شده است.

  مسلم‌خانی، ظرفیت هریک از شهرکهای اعتمادیه و خوارزمی را 40 هزار نفر دانست و افزود: قرار است در این دو شهرک، طرح نهضت ملی مسکن را اجرا کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی