مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت روز خانه‌های نقلی در تهران

عصر ساختمان- قیمت مسکن در تهران بر اساس منطقه، موقعیت و امکانات متفاوت است؛ در این میان خانه های کوچک و متوسط بین ۴۰ تا ۶۰ متری در پایتخت نیز بازار مخصوص خود را دارند.

قیمت روز خانه‌های نقلی در تهران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، این روزها بازار مسکن شهر تهران در رکود نسبی به سر می‌برد. به نظر می‌رسد تغییر قیمت‌های پیشنهادی، حجم معاملات در روزهای اخیر را نسبت به یک ماه قبل کاهش داده است؛ هرچند هنوز دو نهاد ارایه آمار یعنی بانک  مرکزی و مرکز آمار گزارش تحولات دی ماه بازار مسکن شهر تهران را ارایه نکرده‌اند. بنابراین نمی‌توان نرخ‌های جدید را ملاک ارزیابی بازار ملک قرار داد.

  بررسی‌ها نشان می‌دهد با بودجه‌ای بین 1.2 تا 2 میلیارد تومان می‌توان در تهران خانه‌دار شد. امروز 12 بهمن ماه 1401 یک آپارتمان 65 متری دو خوابه با سن بنای 5 سال دارای امکانات کامل در باقرشهر به قیمت یک میلیارد و 420 میلیون تومان برای فروش  عرضه شده است.

  همچنین در منطقه‌ی مذکور آپارتمان 49 متری یک خوابه دارای آسانسور و انباری با سن بنای 3 سال به قیمت یک میلیارد تومان فروخته می‌شود.

  در منطقه 10 محله سلیمانی، یک واحد 62 متری با سن بنای 18 سال دارای پارکینگ و انباری به قیمت یک میلیارد و 700 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

  اگر قیمت هر متر مربع خانه را به طور مثال در 50 متر مربع ضرب کنیم می‌توانیم به یک برآورد تقریبی  از  قیمت آپارتمان در تهران برسیم. در حال حاضر میانگین قیمت مسکن در منطقه 18 تهران متری 24.4 میلیون تومان است. بر این اساس نرخ یک آپارتمان 50 متری در منطقه‌ی مذکور یک میلیارد و 220 میلیون تومان است.

  اما قیمت مسکن در گران‌ترین منطقه تهران یعنی منطقه 1 معادل 99.4 میلیون تومان در هر متر مربع اعلام شده که بر این اساس یک آپارتمان 50 متری به طور متوسط 4 میلیارد و 970 میلیون تومان در منطقه یک قیمت دارد. البته در منطقه یک تعداد واحدهای کوچک متراژ چندان زیاد نیست و اغلب آپارتمان‌ها بزرگ متراژ هستند.

  در منطقه 4 تهران نیز که یک منطقه‌ی متوسط محسوب می‌شود هر متر  آپارتمان به طور میانگین 52.3 میلیون تومان قیمت دارد. بنابراین متوسط قیمت یک واحد 50 متری در منطقه 4 تقریبا 2 میلیارد و 600 میلیون تومان است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو