مدیران خودروعصر اعتبار

به مناسبت دهه فجر،

۲۰ هزار خانه تحویل می‌شود

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در دهه فجر پروژه‌های مختلفی شامل مدرسه، مسجد، درمانگاه، تاسیسات شهری و ۲۰ هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای جدید از جمله پردیس، پرند و هشتگرد افتتاح می‌کنیم.

۲۰ هزار خانه تحویل می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، علیرضا جعفری اظهار کرد: طرح‌های مختلفی را برای دهه مبارک فجر در دستور کار داریم که شامل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی می‌شود. راه اندازی تعدادی تصفیه‌خانه، آماده‌سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن، افتتاح مدرسه، مسجد، درمانگاه و تاسیسات شهری از جمله این طرح‌هاست.

  وی افزود: تعداد 20 هزار واحد مسکن مهر نیز افتتاح می‌شود که عمدتا در شهرهای پردیس، پرند، هشتگرد، گلبهار و صدرا قرار دارند.

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به آغاز گام سوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید گفت: در این مرحله آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحد را خواهیم داشت که به زودی محقق می‌شود. اراضی این زمینها تامین شده و آماده سازی و فعال‌سازی آنها انجام می‌شود.

  جعفری تصریح کرد: یک رویداد فرهنگی نیز تحت عنوان «طرح شهربانو» در قالب همایش بانوان نخبه شهرهای جدید پیش رو داریم که روز 11 بهمن در تهران برگزار می‌شود. در این برنامه استفاده از ظرفیت بانوان نخبه و معرفی آنها صورت می گیرد. با توجه به تقارن این رویداد با 12 بهمن نشستی با محوریت نقش بانوان در انقلاب اسلامی، ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرهای جدید در حوزه‌های نرم افزاری و سخت افزاری برگزار می‌شود.

  بنابراین گزارش، در سال 1391 عملیات احداث 81 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در 17 کیلومتری شرق تهران آغاز شد که به 83 هزار واحد افزایش یافت. طبق آخرین آمار تاکنون حدود 70 هزار واحد تحویل شده است.

  شهر جدید پردیس دارای 12 فاز است که فاز 12 آن اواخر سال 1399 کلنگ‌زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز 9 پنج کیلومتر، فاز 11 شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز 10 این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز 12 نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو