مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان خبر داد:

شرایط وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی

عصر ساختمان- مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی خبر داد.

شرایط وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، همه ساله به مناسبت گرامیداشت جانباختگان زلزله بم خانه‌های مقاوم شده روستایی در استان گلستان به بهره‌برداری می‌رسد در همین راستا امروز 86 هزار و صدمین واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده استان گلستان به صورت متمرکز در روستای نودیجه گرگان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

  «سید محمد حسینی»، مدیرکل بنیاد مسکن گلستان شامگاه پنج شنبه 8 دی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: میانگین نوسازی بافت فرسوده در استان گلستان وضعیت مطلوبی دارد و سه درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

  وی با بیان اینکه تاکنون با همت مردم بیش از 86 هزا رو 100 واحد مسکونی در استان گلستان نوسازی شده است، در شهرستان گرگان نیز بیش از 10 هزار واحد مسکونی نوسازی شده است، دولت نیز در این طرح 200 میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد پنج درصد با بازپرداخت 20 ساله و ضمانت زنجیره‌ای تقدیم مردم می‌کند و 13 درصد از سود تسهیلات وام مسکن روستایی را هم دولت می‌پردازد.

  مدیرکل بنیاد مسکن گلستان اضافه کرد: از 228 هزار واحد مسکن روستایی در 933 روستای بالای 20 خانوار استان گلستان تاکنون 53 درصد از واحدهای مسکونی روستایی بازسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند.

  حسینی در ادامه از تخصیص یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای رفع محرومیت روستاهای گلستان خبر داد و متذکر شد: با حمایت ویژه دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و عمران روستاها، یک هزار میلیارد ریال برای محرومیت‌زدایی روستایی استان مصوب شده که در آینده نزدیک تخصیص می‌یابد.

  «رمضانعلی سنگدوینی»، نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره اظهار کرد: در استان گلستان نهضت ساخت مسکن شروع شده و زمین‌های دولتی برای برنامه‌ریزی ساخت مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مشکل مسکن جوانان حل شود.

  وی متذکر شد: یکی از مشکلات جوانان تأمین مسکن و ایجاد اشتغال است که دولت و مجلس شورای اسلامی درصدد هستند با اقدامات انجام شده در این حوزه، ماندگاری جوانان در روستاها را افزایش دهند در عین حال زمینه اشتغال ن‌ها را نیز فراهم کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو