مدیران خودروعصر اعتبار

یافته دانشمندان دانشگاه آدلاید؛

سنگهای «استون هنج» رایانه های باستانی هستند

عصر ساختمان- یافته های دانشمندان دانشگاه آدلاید در استرالیا نشان می دهد که سنگهای مرموز «استون هنج» حقیقتا رایانه های باستانی هستند.

سنگهای «استون هنج» رایانه های باستانی هستند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، در غرب اروپا مجموعه های عجیب و جذابی از سنگهای ایستاده وجود دارند که تصور می شود هزاران سال پیش در این شکل و شمایل مستقر شده باشند. دانشمندان مدتهاست گمان می کنند این سنگهای رو به آسمان در واقع رایانه های اخترشناسی غول پیکر هستند. اما همگان با این تصور موافق نبوده اند.

  اکنون تیمی از دانشمندان دانشگاه آدلاید در استرالیا با ارایه آمار و ارقام ثابت کرده اند برخی از قدیمی ترین سنگهای ایستاده با هدف از پیش تعیین شده ای برای بیگانگان آن هم با توجه به حرکات خورشید و ماه ساخته شده و شکل گرفته اند.

  این سنگهای ایستاده بیش از 5 هزار سال پیش و در اواخر عصر نوسنگی و اوایل عصر برنز ساخته شده اند. ابعاد این سنگها متنوع است به طوریکه از 9 تا 450 متر پهنا متفاوت هستند.

  مهمترین سنگهای ایستاده «استون هنج» هستند که در بریتانیا واقع شده اند و جالب اینکه ساخت آنها به پیش از اهرام ثلاثه مصر باز می گردد. تصور می شود حدود 1.5 روز – انسان صرف ساخت این سازه های سنگی شده است.

  عقیده کلی بر این است که این سنگهای مرموز برای نمایش دنیای بیگانه اعماق فضا آن هم با توجه به جابجایی خورشید و ماه در آسمان زمین ساخته شده اند.

  دانشمندان از دهه 60 میلادی متوجه شدند این سنگهای ایستاده به جز رصدخانه های باستانی، در واقع می توانند رایانه های ابتدایی هم محسوب شوند. با این حال هیچگاه این امکان فراهم نشده بود که مشخص شود این سنگها به طور تصادفی در این وضعیت خاص قرار نگرفته اند.

  حالا دانشمندان دانشگاه آدلاید با استفاده از آنالیزهای دو و سه بعدی متوجه شده اند که مجموعه سنگهای ایستاده دیگری نظیر آنچه که در اسکاتلند رو به آسمان قرار گرفته اند تمرکزی از همترازی خورشید و ماه را نشان می دهند و به همین دلیل حالا می توان با قاطعیت گفت این این سنگها و البته استون هنج رایانه های واقعی هستند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی